Ka vdekur analisti Ramush Tahiri

Ka vdekur ish-gazetari, politikologu e analisti Ramush Tahiri.

I ndjeri pas vetës la gruan dhe dy fëmijë.

Ramush Tahiri ka qenë këshilltar politik i presidentes së vendit, Atifetje Jahjaga. Tahiri ishte edhe nënkryetar i Qeverisë në ekzil dhe këshilltari ish-kryeparlamentarit Nexhat Daci.
Mësohet se nesër do të mbahet mbledhje komomerative për nderë të tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *