Ka ndërruar jetë profesor Hamdi Daci, vëllau i Nexhat Dacit

Sot ka ndërruar jetë profesori i Gjuhës Angleze, Hamdi Daci.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit.

Profesori Daci, do të varroset nesër në Dragodan.

I ndjeri ka punuar gjatë në Fakultetin e Gjuhës Angleze në Universitetin e Prishtinës, ndërsa ka qenë zëvendëskryetar i parë shqiptar i Komunës së Bujanocit, në mandatin e së cilit është hap shkolla e mesme në gjuhën shqipe “Sezai Surroi”.

Hamdi Daci, është vëllai i dytë i Nexhat Dacit dhe me origjinë është nga Tërnoci.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *