Ka ndërruar jetë mësuesi nga Bujanoci, Sabit Sulejmani

Përmes një shkrimi në facebook, Arben Sulejmani, ka njoftuar se babai i tij, mësuesi ne pension, Sabit Sulejmani ka ndërruar jetë në Spitalin e Gjanit.

“Familjar shoke e dashamire ju njoftoj se sote ka ndrru jete Babi jem ne Spitalin e Gjilanit ALLAHU e meshirofte” – thuhet në origjinalitet në njoftimin e publikuar nga djali i mësuesit Sabit.

Kujtojmë që, Sabit Sulejmani ka qenë veteran i arsimit shqip, dhe aktivist politikë në kohërat më të vështira për shqiptarët e Luginës së Preshevës./LUGINALAJM/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *