Ka ndërruar jetë babai i Kadri Veselit

Ka vdekur babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli.

Lajmin e ka bërë të ditur zyrtari i PDK-së, Donjet Bislim, përmes një shkrimi në Facebook.

“Ishe Hero sepse rrite heroin tonë të gjallë, Prehu në paqe Baci Fazli. Ngushëllime familjes Veseli, Mitrovicës dhe gjithë Kosovës!”, ka shkruar Bislimi.

Për vdekjen e babait të Veselit, ka ngushëlluar, ish-kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj.

“I paska mbyllur sytë përjetësisht babai i Kadrisë, Fazli Veseli! Herën e fundit kur e takova, pak ditë pasi Kadriu ishte nisur për në Hagë, ma shtërngoi dorën në shtëpinë e tij në Mitrovicë, ishte besimplotë dhe i palëkundur se Kosova do të bëhet”, tha ai.

“Ishte ai që me fjalët e tij na motivoi ne se duhet të mbledhim forcat dhe dhimbjen ta kthejmë në energji për të vazhduar punën e kryetarit Veseli në shtetndërtimin e Kosovës.Një baba shembull që i edukoi të gjithë fëmijët e tij me ndjenjën e përhershmë të atdhedashurisë. I qoftë i lehtë dheu i Kosovës”, shkroi Hoxhaj.

Ndërkaq, në maj të këtij viti, Veseli ishte liruar për vizitë nga Haga, për ta vizituar babanë e tij, i cili ndodhej në spital në gjendje të rëndë shëndetësore./Telegrafi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *