Italianët çmenden me Gjimshitin/ E patë se çfarë bëri ndaj Man. City?

329

Media italiane i thur elozhe mbrojtësit shqiptar, Berat Gjimshiti, teksa e vlerëson për paraqitjen ndaj Mançester Sitit ditën e djeshme.

Mbrojtësi i Atalantës vlerësohet me notën 7, ndërkohë ky është komenti për të: “Mbret i zonës, dominues absolut i 16 metrave të tij. Për shumë minuta i varet në fanellë Mahrezit dhe e shoqëron në çdo cep të fushës. Në pjesën e dytë i shkon pranë edhe golit, me kokë, pas një goditje këndi”.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *