Ish kryeministri Haradinaj: “Albin mashtruesi i’u dorëzua Serbisë”

139

Ish Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër pas njoftimit nga Kryeministri Albin Kurti për heqjen e tarifës 100 përqind ndaj mallrave serbe.

“Sonte Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë. Ky është fillimi i kthimit të Serbisë dhe Rusisë në Kosovë”, ka thënë Haradinaj, transmeton Klan Kosova.

“Albin Mashtruesi nga sot je përgjegjës për ripushtimin ekonomik të Kosovës nga Serbia”.

“Zoti e bekoftë Kosovën dhe popullin e saj!”.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *