Intervista

Më të rejat

A e ka ndikuar në ekonominë e Kosovës taksa 100 për qind? Flet Bedri Hamza

Ministri i Financave, Bedri Hamza, në intervistë për lajmi.net ka folur edhe për...

Të gjitha lajmet

Gjaqet që po falen në Kosovë: Anton Çeta quhet sot Fatmir Latifi, “hoxha i pajtimit” (FOTO)

Ai është një hoxhë që nuk e ka një dorë. E ka lënë në luftë kur ishte në rradhët e UçK-së; e sot, me atë dorë bën që të bashkohen duart e pajtimit....

Read More

Shqiptarët në Serbi po tkurren në aspektin demografik, social e territorial

Njohësi i zhvillimeve politike në Serbi dhe në Kosovë, Belgzim Kamberi, nuk sheh efekt të krijimit të Asociacionit të Komunave Shqiptare në Serbi. “Asociacioni...

Read More

Kamberi: Serbia po ua mohon shqiptarëve të drejtat kushtetuese!

Lugina e Preshevës vazhdon të mbetet e anashkaluar nga politika në Kosovë dhe Shqipëri. Deputeti shqiptar i Luginës së Preshevës në Parlamentin e Serbisë,...

Read More

Çetnikët serbë tentojnë të kthejnë kryqin në Lluçan të Bujanocit (Foto)

Gjashtë pjesëtarë të së ashtuquajturës Lëvizja Çetnike – nga qyteti i Valevës, Beogradit, Nishit dhe Krushevcit – pesë meshkuj dhe një femër të...

Read More

Nishani në Al Jazzera: Komunizmi nuk na la t`i faleshim Zotit dhe na shkatërroi xhamiat

Presidenti shqiptar Bujar Nishani ndodhet këto ditë në një vizitë zyrtare në Katar, me objekt atraksionin e investimeve arabe në Shqipëri. Të mërkurën ai...

Read More

Zëvendëskryetari Sahiti: “Ndihem krenar që jetoj në Medvegjë!”

Florim Sahiti, shprehet se ndihet krenar që jeton në Medvegje dhe vazhdon të kontribuojë në këtë vend. Po ashtu, Florim Sahiti, shprehet se gjendja është...

Read More