Hoxha Halil Kastrati po viziton Bujanocin – do të bëjë publike planet e “Jetëmivë të Ballkanit” për Luginën e Preshevës

547

Hoxha i mirënjohur Halit Kastrati po viziton Komunën e Bujanocit.

Ai fillimisht ka vizituar varrezat e dëshmorëve në Konçul dhe Tërnoc ku ka vendos kurora lulesh, dhe më pas është pritur në takim nga kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberin me bashkëpunëtorë.

Aktualisht ai po merrë pjesë në një program që po zhvillohet në shtëpinë e kulturës në Bujanoc, nga ku do të bëjë publike planet e organizatës së “Jetimëve të Ballkanit” në Luginën e Preshevës./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *