Hoti anulon pjesëmarrjen në Shtëpinë e Bardhë

92

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka anuluar pjesëmarrjen e tij në takimin e paraparë në Shtëpinë e Bardhë.

Ky vendim i tij erdhi një ditë pas propozim aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë ndaj Presidentit Hashim Thaçi e kreut të PDK-së Kadri Veseli dhe të tjerë, njofton Klan Kosova.

”Për shkak të zhvillimeve të reja në Prishtinë si rezultat i akuzave të dorëzuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, më duhet të kthehem në Prishtinë për tu marrë me situatën”, shkruan Hoti tutje.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *