Gostivar: Kimbo e lë të shtrirë serbin që në raundin e dytë (VIDEO)

547

Kikboksieri shqiptar Sazan Mehmedi u ndesh mbrëmë në Gostivar kundër kikboksierit serb Ivan Viçiq.
Sazan Mehmedit nuk i’u nevojitën më shumë se dy raunde për ta rehatuar serbin.
Edhe pse më i ri në moshë Viçiq, për Mehmedin nuk solli telashe. Dueli ishte 3 raunde nga 3 minuta me rregulla të K1.
Viqiq hyri furishëm në raundin e parë me disa god’itje të cilat Kimbo i përballoi lehtë. Raundi i dytë ishte vendimtar për duelin ku vetëm 44 sekonda kaluan nga 3 minuta dhe serbi nuk ishte në gjendje ti përballojë godit’jet e Kimbos.
Këtu e gjeni edhe momentin e nokautit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *