Gjithçka gati, Bajram Pasha po shtron iftar për 2 mijë veta në Tërnoc (FOTO)

367

11186416_10153456248529634_1705688149_nËshtë bërë gati gjithçka, për iftarin e sontëm në Tërnoc, e të shtruar nga komuna Bajram Pasha e Stambollit.
Mijëra karrige, tavolina buke, punëtorë të thjeshtë, kuzhinjer e gazetar, që të gjithë janë tubuar sot në Tërnoc, në dhënien e iftarit falas për shqiptarët e Luginës së Preshevës.
Ushqimi, pijet dhe gjithçka tjetër, ka ardhur me maune nga shteti turk, duke shënuar herën e parë të prezencës së tyre për muajin e Ramazanit në komunë të Bujanocit.
Komuna Bajram Pasha nga qyteti i Stambollit, natën e sontme në Tërnoc, do të shtroj iftarin për 2.000 veta./LuginaLajm/

11694277_10153456245454634_1632269748_n

11713362_10153456246434634_422827122_n

11714444_10153456242399634_279985718_n
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *