FK “Dinamo” Vranje transferon futbollistin shqiptar nga Presheva, Xhavit Veliun

378

Nxënësi i shkollës së futbollit “Lugina”, Xhavit Veliu edhe zyrtarisht është transferuar në ekipin FK “Dinamo” nga Vranja.

Futbollisht 17-të vjeçar nga Presheva Xhavit Veliu, ka zhvilluar dhjetra meçe në kategoritë pionier dhe senior, gjë që kanë bindur drejtuesit e ekipit serb nga Vranja që t’a trensferojnë në ketë afat kalimtar.

Xhavit Veliu është futbollisti i dytë shqiptarë që është transferuar në ekpinin “Dinamo” të Vranjës, brenda tre vjetëve. Para dy sezoneve, ky ekip , pati transferuar Dominat Ramadanin, ish futbollistin e KF “Tërnocit”, i cili u paraqit vetëm në ndeshje parapregaditore dhe përshkakë të disa problemeve, ai u largua nga ky klub./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *