FK “Dinamo” nga Vranja barazon me FC “Shkodra” në Shqipëri – trajnerin Antiq i pakënaqur me lojën e zhvilluar

215

Ndeshja e sotme kundër ekipit shqiptar FC “Shkodra” nga FK “dinamo” luajti me barazim 2:2, ku Bajiq dhe Stamenkoviq shënuan gola për ekipin nga Vranja.
Duke folur për lojën e zhvilluar sot, trajneri i “Dinamos”, Dragan Antiq, ka theksuar se ekipi nga Vranja ka krijuar shanse, por megjithë përkundër që loja u zhvillua në një fushë katastrofale, pothuajse po luanim në baltë, shkruan Infoplus.
“Sikur ky ekip, është një ekip i të huajve që kurrë nuk kanë luajtur me njëri-tjetrin. Nuk ka asnjë lidhje midis lojtarëve të mesfushës dhe sulmuesve. Shtesat ishin herë pas here shumë të këqija, për të mos përmendur ndalesat ”, thekson Antiq, njofton Infoplus.
Ai thotë se lojtarët në fushë vetëm herë pas here shfaqin disa segmente të këndshme në lojë.
“Ju dëshironi të shihni diçka, herë pas here një goditje e një loje të mirë këtu dhe atje, por askush nuk ka guximin të rrezikojë diçka dhe ta luajë atë.”
Në fund, trajneri Antiq, shtoi se: “Në shumë ndeshje kemi topin në zotërimin tonë, por duhet të jemi më të zgjuar në lojë”.
FK “Dinamo” nga Vranja që këtyre ditëve ka qëndruar për fazën përgaditore në Shqipëri, ku ka zhvilluar edhe disa ndeshje miqësore me ekipet shqiptare atje./LuginaLajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *