Fillon protesta e pestë me rradhë në Serbi, protestuesit vërshojnë Beogradin

431

Protesta e pestë e qytetarëve në Serbisë, “Një në pesë milionë”, ka filluar sot tek kampusi i Fakultetit Filozofik në Beograd. Pas fjalimit të drejtuesit të protestës qytetarët kanë vërshuar rrugët e Beogradit.

Kjo protestë fillimisht u organizua për sulmin ndaj udhëheqësit të së majtës serbe, Bork Stefanoviç.

Të shtunën e kaluar protestuesit u mblodhën në Beograd për të katërtën herë.

Protestuesit i kanë dërguar tri kërkesa Qeverisë dhe presidentit për të zbuluar vrasësit e Oliver Ivanoviqit dhe sulmuesit e Borko Stefanoviçit. /Insajderi.com
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *