Ekonomia

Më të rejat

RTVPRESHEVA.COM: Ky është personi i zhdukur nga fshati Geraj – Preshevë

Gjatë ditës së djeshme rtvpresheva.com raportoi se një qytetar nga rrethina e...

Me thikë dhe i dehur, arrestohet serbi para shtëpisë së Hashim Thaçit

Policia e Kosovës sot në orët e pasdites ka arrestuar një qytetar, të përkatësisë...

Mbani distancë mes vete por mos mbani distancë sociale – komunikoni, porosit Dr.Fejzulla Nebiu

Në të gjithë globin flitet rreth Virusi Covid- 19 i njohur si Korona Virus. Ky emer...

Të gjitha lajmet

RTVPRESHEVA.COM: Ky është personi i zhdukur nga fshati Geraj – Preshevë

Gjatë ditës së djeshme rtvpresheva.com raportoi se një qytetar nga rrethina e Preshevës raportohet se është zhdukur. Edhe pse rtvpresheva.com kishte informata të...

Read More

Me thikë dhe i dehur, arrestohet serbi para shtëpisë së Hashim Thaçit

Policia e Kosovës sot në orët e pasdites ka arrestuar një qytetar, të përkatësisë serbe, i cili ka shkuar pranë shtëpisë së presidentit Hashim Thaçi, me...

Read More

Mbani distancë mes vete por mos mbani distancë sociale – komunikoni, porosit Dr.Fejzulla Nebiu

Në të gjithë globin flitet rreth Virusi Covid- 19 i njohur si Korona Virus. Ky emer është bërë mankth për çdo person. Lidhur me këtë çështje kemi...

Read More

Nga dy të vdekurit sot me koronavirus në Serbi – njëri është nga Vranjska Banja

Ministri i Shëndetësisë, Zlatibor Loncar gjatë një konference për media ka treguar për dy pacientë që kanë vdekur nga koronavirusi. Siç ka raportuar edhe...

Read More

INDEKSONLINE: Zhduket një person nga Presheva, u nis për punë dhe nuk u kthye më

Nga 24 marsi është zhdukur një person nga Presheva dhe më nuk i është lajmëruar familjes së tij. Burimet e  Indeksonline  mësojnë se personi në...

Read More

Masa të reja restriktive: Për ditët e vikendit, ora policore fillon nga 15:00h, ndërsa të vetëizoluarve u zgjatet izolimi edhe për 14 ditë

Në mbledhjen e mbajtur sot, Qeveria e Serbisë, ka rritur masat e vetë-izolimit, ku të vetë-izoluarve u është zgjatur izolimi edhe për 14 ditë, gjegjësisht nga...

Read More