Ekipet shqiptare rrahen mesveti në Maqedoni, ndërpritet ndeshja Shkupi-Shkëndija

Ndërpritet ndeshja mes Shkupit dhe Shkëndijës së Tetovës. Pas golit të shënuar nga Shkëndija disa nga tifozët e Shkupit u futën në fushë dhe filluan ti sulmojnë futbollistët e Shkëndijës.

Për të qetësuar situatën ndërhynë edhe forcat speciale të policisë.

Tanimë, sipas mediave lokale nga Tetova, ndeshja është fituar nga KF “Shkëndija” me rezultat zyrtar 3:0 me vendim të Federatës së Futbollit të Maqedonisë së veriut./LUGINALAJM/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *