Edhe tre persona kanë vdekur nga koronavirusi në Serbi

293

Përkundër largimit të gjendjes së jashtëzakonshme, në 24 orët e fundit në Serbi, kanë vdekur edhe tre pacineta nga koronavirusi.

Gjatë 24 orë të fundit janë testuar 5.521 personave të testuar, nga ku 57 qytetarë u konfirmuan me koronavirus.

Aktualisht 46 pacientë janë në respirator, dhe 2.160 njerëz janë shëruar plotësisht.

Sipas të dhënave më të fundit, në Serbi nga koronavirusi kanë vdekur gjithsejt 203 persona./LuginaLajm/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *