BDI s’vendos për koalicion me VMRO-DPMNE, Gruevski humb mandatin

485

imageMandatarit Nikolla Gruevskit sonte në mesnatë i ka kaluar afati për formimin e qeverisë së re pasi nuk arriti marrëveshje me BDI-në për të siguruar edhe shumicë në Kuvend.

Këtë sonte e konfirmoi para mediave zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani i cili tha se nuk ka marrëveshje, raporton ts.

“Nuk kemi vendos ende në lidhje nga pesë opsionet që BDI-ja i ka shtruar në tavolinën e kryesisë, dhe se do të vazhdojë debati në lidhje me pikat edhe në ditët në vazhdim”, theksoi Osmani./Lugina-Lajm/
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *