Certifikohet lista e “Koalicionit të Shqiptarëve të Luginës” me bartës, Shaip Kamberin (DOKUMENT)

Komisioni Republikan Zgjedhor në mbledhjen e mbajtur të premten (11  mars), ka ceritifikuar listën e Koalicionit të Shqiptarëve të Luginës.

Lajmin e certifikimit të listës, e ka bërë të ditur edhe kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, përmes një postimi në facebook.

Certifikohet lista e Koalicionit të Shqiptarëve të Luginës.

“Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës” do të jetë Lista me numër 16.

Me të njejtin numër që morëm pjesë edhe në zgjedhjet e kaluara parlamentare të vitit 2020.

Me 3 parti nënshkruese PVD, PD dhe LPD.

Me 10 kandidatë për deputet nga të tri komunat e Luginës së Preshevës.

Me Preshevën, Medvegjën e Bujanocin në të.

Me numër 16 u certifikua gjithëpërfshirja e Luginës së Preshevës për vazhdimin e betejës së dinjitetshme politike, përfaqësimin dinjitoz e të pakompromis si përpjekje për të përfaqësuar sa më mirë shqiptarët dhe interesat kolektive” – thuhet në postimin e bartësit të Koalicionit të Shqiptarëve të Luginës.

Ndrsyhe, kjo është lista e dytë e partive shqiptare që do të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare të 3 prillit./LUGINALAJM/

Leave a Reply

Your email address will not be published.