Category: Sporti në luginë

AS Bashkimi kampion i turnirit “BU CUP 2021

Në një atmosferë impozante dhe me spektakël të dhuruar në teren, djemtë e ekipit AS BASHKIMI janë shpallur kampion të turnirit “Bu Cup 2021”. AS...

Zyra për të rinj në Bujanoc, organizon turnir në futboll të vogël

Përmes një shkrimi në faqen zyrtare, Komuna e Bujanocit, ka njoftuar se Zyra për të rinj, organizon turnirin në futboll të vogël, që do të zgjas për 12 ditë....

Kur “premtimet bëhen realitet”: Lulzim Maliqi ndihmon Klubin e futbollit të femrave që vepron në Preshevë dhe Bujanoc (FOTO)

Nëpërmjet një postimi të publikuar në profiling zyrtae Klubi i futbollit për femra “Presheva-Bujanoci”, ka bërë të ditur që premtimet e biznesmenit...

“Hiking Bujanovci”organizon ecje për në Malësinë e Bujanocit

“Hiking Bujanovci” të dielën më 31 Tetor, organizon ecjen për në Malësinë e Bujanocit. Nisja bëhet nga Bujanoci, në ora 07:30 ku si herave të kaluara do...

Gjimshiti rënd i dëmtuar – nesër e presin në Torino për operacionin, zbulohet sa do të mungojë mbrojtësi

Mes gëzimit të suksesit të përfaqësueses shqiptare ndaj Hungarisë, ka pasur edhe pak trishtim për dëmtimin që pësoi në pjesën e parë të ndeshjes Berat...

Shefat Isufi, boksieri më i miri në WBF për muajin shtator

Me fitoren e tij të pestë radhazi më 4 shtator, tërnocasi Shefat Isufi me nënshtetësi të Gjermanisë bëri një hap tjetër drejt një goditjeje të dytë...

Klubi i Futbollit të Femrave “Presheva – Bujanoci” shënon fitore të thellë si ekip mysafir në Majdanpek

Futbolliste luginase të dielën udhëtuan për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së VI-të në qytetin e Majdanpekut. Që nga minuta e pare vashat tona filluan te...

Gjelbrim Taipi kapiten i ri i FK “Kukësit”

  Gjelbrim Taipi është kapiteni i ri i skuadrës sonë. Mesfushori nga Tërnoci është përzgjedhur nga stafi teknik për të qenë kapiteni i skuadrës për...

Lulzim Maliqi zgjidhet kryetar i FC “Kosova” në Munchen

Lulzim Maliqi është zgjedhur kryetar i FC Kosova në Munchen të Gjermanisë. Lajmi është konfirmuar nga vet kryetari i sapozgjedhur Lulzim Maliqi. “Po, në një...

Shefati Isufi: Në Beograd u paraqita kuqezi, nuk u mposhta

Shefat Isufi, boksieri me prejardhje nga Tërnovci, më 21 maj të muajit të kaluar u përball kundër Ericles Torres Marinm, në Beograd të Serbisë. Në një...