Category: Sporti

AS Bashkimi kampion i turnirit “BU CUP 2021

Në një atmosferë impozante dhe me spektakël të dhuruar në teren, djemtë e ekipit AS BASHKIMI janë shpallur kampion të turnirit “Bu Cup 2021”. AS...

Zyra për të rinj në Bujanoc, organizon turnir në futboll të vogël

Përmes një shkrimi në faqen zyrtare, Komuna e Bujanocit, ka njoftuar se Zyra për të rinj, organizon turnirin në futboll të vogël, që do të zgjas për 12 ditë....

Sonte rikthehet në ring Florian Marku, synon mbrojtjen e titullit të kampionit në IBF

Florian Marku do të ngjitet sonte (e shtunë) në ring, për të mbrojtur titullin e kampionit në IBF, shkruan Zeri.info. Boksieri shqiptar për kundërshtar sonte e...

Kur “premtimet bëhen realitet”: Lulzim Maliqi ndihmon Klubin e futbollit të femrave që vepron në Preshevë dhe Bujanoc (FOTO)

Nëpërmjet një postimi të publikuar në profiling zyrtae Klubi i futbollit për femra “Presheva-Bujanoci”, ka bërë të ditur që premtimet e biznesmenit...

“Hiking Bujanovci”organizon ecje për në Malësinë e Bujanocit

“Hiking Bujanovci” të dielën më 31 Tetor, organizon ecjen për në Malësinë e Bujanocit. Nisja bëhet nga Bujanoci, në ora 07:30 ku si herave të kaluara do...

Kosova paralajmëron ndalimin e aktiviteteve sportive serbe

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Aleksandar Vulin, takon ekipin kombëtar të Serbisë në prag të Kampionatit Botëror të Boksit, i cili po mbahet në...

FSHF konfirmon se Gjasula ka rezultuar pozitiv me coronavirus

Një tjetër futbollist do t’i mungojë Kombëtares shqiptare në sfidën vendimtare ndaj Polonisë, që luhet këtë të martë (sot) në stadiumin “Air Albania”...

Gjimshiti rënd i dëmtuar – nesër e presin në Torino për operacionin, zbulohet sa do të mungojë mbrojtësi

Mes gëzimit të suksesit të përfaqësueses shqiptare ndaj Hungarisë, ka pasur edhe pak trishtim për dëmtimin që pësoi në pjesën e parë të ndeshjes Berat...

Robin Krasniqi – Dominic Bosel: Këtu mund ta ndiqni meçin

Sonte Robin Krasniqi mbron titullin e tij të kampionit, në duelin me Dominic Bosel. Krasniqi e fitonte titullin e tij pikërisht ndaj këtij kundërshtari, por e...

Shefat Isufi, boksieri më i miri në WBF për muajin shtator

Me fitoren e tij të pestë radhazi më 4 shtator, tërnocasi Shefat Isufi me nënshtetësi të Gjermanisë bëri një hap tjetër drejt një goditjeje të dytë...