Category: Sport

Zyrtare: Ronaldo transferohet te Juventusi

Real Madridi ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Juventusin për transferimin e Cristiano Ronaldos. Përmes një komunikate për media, Reali ka falënderuar...

Skuadrat dhe ligat me më së shumti lojtarë në gjysmëfinale të Botërorit ‘Rusia 2018’

Jemi pak orë larg gjysmëfinaleve të para të Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’. Përfaqësuesja e Anglisë do të përballet me Kroacinë, kurse ajo e Belgjikës...

Sampaoli do të vazhdojë të mbetet në krye të Argjentinës

Presidenti i Federatës Argjentinase të Futbollit, Claudio Tapia, i shoqëruar nga nënkryetari i parë, Daniel Angelici, janë takua sot me trajnerin e Kombëtares...

Granit Xhaka: Gjaku im është shqiptar dhe këtë s’mund të ma marrë askush (VIDEO)

“Zvicra është shtëpia ime, është vendi ku kam lindur dhe ku jam rritur, por asnjëherë nuk do të harrojë rrënjët e familjes time. Gjaku im është shqiptar...

Video: Serbët në Cyrih sulmojnë rëndë shqiptarin pasi ua mori flamurin e Kosovës që deshën ta djegin

Ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës në Kupën e Botës “Rusia 2018” ka prodhuar tensione të mëdha ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve në shtetet...

Njihuni me luanin shqiptarë që ‘tund’ arenat e botës, “Nuk e kam ndërmend të ndalem’

Boksi njihet tashmë si sporti ku shqiptarët e gjejnë veten më së miri, kampionë të shumtë të këtij sporti luftarak kanë dalë në të kaluarën, e të tjerët...

Adnani, i biri i Abedinit: Kam lindur në Belgjikë dhe jam belg

Adnan Januzaj ka bërë të ditur se zgjodhi të përfaqësojë Belgjikën sepse e ndjen vetën si belg, duke harruar krejtësisht t’i tregojë gazetarit që ka...

Medvegjë: Diana Kosumi me medalje të artë në turneun e karatesë “Jabllanica Open”

Karateistja e moshave të vogla, Diana Kosumi, ka fituar medaljen e artë në garat e karatesë “Jabllanica Open” të zhvilluar në Medvegjë. Diana Kosumi,...

Kryetari i Partizanit bashkë me ish kryetarin e federatës serbe pjesë e varrimit të Vokrrit

Sot në Prishtinë do të varroset me nderimet më të larta shtetërore, ish kryetari I FFK-së, Fadil Vokrri. Në mesin e delegacioneve të shumta që do të jenë...

Ministri serb Branko Ruzhiq, për Fadil Vokrrin: “Ti ke qenë një vëlla i ndershëm, një mik, një burrë, dhe një partizan në bërthamë” (FOTO)

Në profilin e tij në facebook, ministri serb për Pushtet dhe Vetëadministrim lokal, Branko Ruzhiq, me shumë trishtim e ka pritur lajmin mbi vdekjen e ish sulmuesit...