Category: Sport

Incidenti i plotë në ndeshjen Serbi – Shqipëri

Ndeshja Serbi – Shqipëri është ndërprerë, ku një flamur i kombëtares së Shqipërisë Etnike valoi mbi Beograd. Gjithçka nisi kur një Flamur Kuqezi në...

Për pak, Shqipria nuk mundi të arrijë fitore!

Kuqezinjtë treguan se kanë fituar qartësinë e duhur e mbi të gjitha kanë fituar një lojtar, Ermir Lenjanin, 25-vjeçarin nga Prishtina që ishte padyshim njeriu i...

Roxher Federer e qon kokëulur Novak Gjokoviqin nga Shangai!

Tenisi zvicërrian, Roxher Feder, e ka deklasuar teniserin serb me numrin 1 në ATP listën botërore, Novak Gjokoviq, në masterin e zhvilluar në Shangai. Numri 1 i...

500 shqiptarë të Preshevës në sfidën e Beogradit

Nga Lugina e Preshevës, një krahinë brenda territorit të Serbisë, e populluar nga shqiptarët, vjen lajmi se janë blerë rreth 500 bileta per ndeshjen...

Roma i bënë ball City-t, PSG leksion Barçës!

Në Parc De Prince luhej ndeshja e mbrëmjes, mes Parisit dhe Barcelonës, ku princin në fund e bënë vendasit, që fituan 3-2. Spektakli ishte ai që fitoi në...

Shkëndija pushton bindshëm Tetovën!

Në takimin e transmetuar ekskluzivisht nga Supersport dhe Supersport HD, skuadra shqiptare e Tetovës shënoi plot 5 herë në portën e kushërinjve. Shkëndija...

Barca superiore ndaj Granadas!

Barcelona është rikthyer nga barazimi pa gola ndaj Malagas, duke shkelur Granadan në Camp Nou me rezultat 6-0. Blaugranët duket se u mbushën mend në mesjavë dhe...

Tërnocasi Berat Xhimshiti, përforcimi më i ri i kombëtares shqiptare!

Berat Xhimshiti, qendërmbrojtësi i Zurichut, do të jetë përforcimi i radhës i Kombëtares shqiptare. Federatën Shqiptare të Futbollit ka nisur procedurat që ta...

Amerikanët “bombarduan” Serbinë në finale!

Në betejën për të barazuar me numër titujsh pikërisht serbët, amerikanët ishin të papërmbajtshëm mbi parket që në fillimin e ndeshjes. Shtetet e Bashkuara...

Berat Gjimshiti, tërnocasi i parë në Kombëtaren Shqiptare.

Berat Djimsiti (Gjimshiti) (i lindur me 19 Shkurt 1993) është lojtari shqiptar nga Lugina e Preshevës, i cili luan per FC Zurich ne Sëis Super Leauge. Berat...