Category: Show Biz

Vdes ikona e muzikës shqipe, Nexhmie Pagarusha

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare, Nexhmie Pagarusha. Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86- vjeçare. Këngëtarja e shumë hiteve prej shumë...

Sara Rexhepi ka publikuar këngën e re “Ballin” (Video)

Sara Rexhepi, këngëtarja tanimë e njohur për publikun e Pop muzikës shqipe dhe asja R’n’B, ka publikuar sot videoklipin e ri të këngës “Ballin”. Ky...

Bukuroshja Dafina Selimi shpallet fituese e Best Model Grand Universe 2018″ të mbajtur në Prizren (Foto )

Dafina Selimi, një shqiptare me prejardhje nga Skederaji i Kosovës, tanimë është shëndrruar në një Miss dhe Modele të vërtetë, e cila po bënë bujë me...

UEFA: Këngëtarja Dua Lipa hap finalen e Champions League

Përmes një postimi në faqen zyrtare në rrjetet sociale, UEFA ka bërë të ditur se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, do të bëjë hapjen zyrtare...

23 vjeçari nga Kosova zgjidhet mister Zvicra

Shqiptarët po vazhdojnë të shkëlqejnë në çfarëdo fushe në të cilën bëjnë pjesë. Krahas emrave të njohur në art që po bëjnë historinë, djemtë e...

Intervista me Rona Nishliun; sukseset dhe eksperienca

Rona Nishliu, këngëtarja e njohur në Kosovë dhe jashtë sajë me pjesëmarrjet në Festivalin e Këngës ,në Eurovision dhe në Reality Show televiziv.është...

Artisti nga Bujanoci Kushtrim Asllani pjesë e projektit filmik “KanGur” të regjisorit Luan Kryeziu

‘KanGur’ quhet projekti i ri filmik i regjisorit shqiptar Luan Kryeziu, i cili njihet si realizues i produksionit amerikan “SQUATTERS”, gjithashtu i përzgjedhur...

Ekspozitë shqiptare në Hamburg, Flutra Aliu nga Bujanoci, pjesë e ekspozitës

Për këtë ekspozitë tashmë kanë shkruar edhe mediet gjermane, dhe po të njëjtat vënë theksin mbi këtë protestë artistike. Ekspozita hapet sonte në ora 19:00...

Michael Moore i përgjigjet Donald Trump-it: “Ne jemi të gjithë myslimanë”

Skenaristi dhe regjisori amerikan Michael Moore i është përgjigjur fjalimit dhe retorikës me tone të ashpra dhe urrejtjeje të Donald Trump në mënyrën më...

Basketbollsitja shpallet “Miss Italia 2015”

Bukuroshja 18-vjeçare, është shpallur mbrëmë “Miss Italia 2015”. Por e veçanta është se vajza më e bukur e italiane vjen nga sporti i basketbollit. Alice...