Category: Religjione

Si u vendosën 5 kohët e namazit?! Takimi i Profetit Muhammed Alejhi Selam me profetet e tjere

Një ndër 5 shtyllat e fesë hyjnore Islame, është edhe namazi. Namazi përmban kohët e tij dhe është obligim për çdo besimtar/e musliman/e të falë 5 kohët e...

Bashkësia Islame e Kosovës përfundimisht përjashton nga puna, hoxhën Drilon Gashi për shkak të qëndrimeve iluministe?!

Hoxha iluminist, Drilon Gashi para disa muajve ishte larguar nga xhamia “NUR” ku ishte imam në Pejë. Ky vendim nga Bashkësia Islame e Kosovës ishte marrë me...

Femra me mbulesë nga Shkupi, këshilltare e presidentit të ri të Maqedonisë, Stevo Pendarovski

Në opinion janë paraqitur emrat e parë të këshilltarëve të presidentit të ri të Maqedonisë, Stevo Pendarovski. Në mesin e tyre seriozisht përmendet edhe emri...

Haradinaj viziton vetëm katolikët në Amerikë

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka qëndruar disa ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku ku mori pjesë në shënimin e 108-vjetorit të Kryengritjes së...

Në qytetin e Kadaresë, ortodoksët shqiptar konvertohen në grek (Video)

Qyteti i Gjirokastër po feston ditën e sotme përvjetorin e çirimit të Greqisë, festimet janë organizuar në fshatin Dervician. Dosja.al mëson se prezent në...

Hoxha Ulvi Fejzullahu i’u dërgon letër të hapur drejtorëve të shkollave shqipe në Luginë; “T’i dhurojmë fëmijëve tanë dijen, shkencën, besimin dhe moralin”

Imami i Xhamisë së qytetit në Bujanoc, Ulvi Fejzullahu, i’u ka dërguar letër të hapur drejtorëve të shkollave fillore dhe të mesme shqipe në Luginë të...

Prifti i dhunon murgeshën: “Seksi është terapi për shërimin”

Një murgeshë në Itali ka denoncuar një prift se e ka përdhunuar. Dhe nuk bëhet fjalë për ndonjë prift dosido, por Giovanni Salonia, 71 vjeç, i cili është...

Pse nuk bën të shkelim milingonën?!

Shejh Ebu Is’hak El Huvejni ka thënë: “Mos lejo që njerëzit të dinë për ty asgjë përveç lumturisë tënde. Mos lejo që në ty të shohin asgjë përveç...

Rufki Suma, një kryetar i ndershëm tani edhe Haxhi (FOTO)

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma, tani e tutje do ta gëzoj edhe një tjetër titull, atë të Haxhisë. I pari i Hanit të Elezit njihet si person i...

Thuani STOP problemeve psikologjike me këtë sure Kur-anore (VIDEO)

Për të gjithë ata që besojnë, kuptimi i sures Nas është kërkesë apo lutje e njeriut me të cilën i drejtohet të Gjithëfuqishmit – Krijuesit të njerëzve...