Category: Rajoni

Mot pranveror gjatë kësaj jave, temperaturat deri në 17 gradë

Java e fundit e muajit shkurt do të karakterizohet me mot kryesisht pranveror. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës kjo situatë e krijuar meteorologjike...

Alban Imeri me prejardhje nga Kumanova, për herë të dytë fiton garën për deputet në Parlamentin e Kantonit Thurgau në Zvicër

Alban Imeri ia doli që për të dytën herë të zgjidhet deputet në Parlamentin e Kantonit Thurgau. Inxhinieri 29 vjeçar i makinerisë me prejardhje nga Kumanova,...

Serbët duan që Serbia ta njeh pavarësinë e Kosovës, por kanë një kusht të madh

Në televizionin serb N1 rezultatet e anketës së fundit i prezantoi asistent profesori në Fakultetin e Shkencave Politike në Beograd Milan Krstic, i cili theksoi se...

Familja në Kosovë jetonte me 75 € në muaj, reperi gjerman i blen banesë të re (VIDEO)

Reperi gjerman me emrin Kollegah (Felix Blume) së bashku me reperin tjetër Ghent ka udhëtuar në Kosovë. Jo për të mbajtur ndonjë koncert, por për të...

Ambasadori i SHBA-së në Beograd: Kosova është një vend sovran

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott, tha sot se Qeveria e Kosovës nuk është e ashtuquajtur, por Qeveri e Kosovës, e cila është një shtet i pavarur dhe...

Daci promovon librin: “Lindja e vështirë e shtetësisë së Kosovës”, gjatë fjalimit kritikon misionin e UNMIK-ut

Kryetari i Akademisë së Shkencës dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Daci, ka drejtuar kritika të shumta ndaj ndërkombëtareve gjatë promovimit të librit të tij,...

Filluan kolonat e gjata: Në Merdare 10 orë pritje, tek Dheu i Bardhë 5 orë për të hy në Serbi

Pikëkalimi kufitar i Merdarës po vazhdon të jetë edhe sot më i ngarkuari me vetura dhe kolona të gjata. Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhim...