Category: Lugina-lajm

„Saba Bellça” kryen punë edhe në Vranjë! (Foto)

NTP “Saba Bellça” nga Presheva, së fundmi është duke u bërë punëkryesi më i madhë i jugut të Serbisë. Kjo kompani pos që ka marrë shumë projekte në...

Koordinaciono telo obeležava 14 godina rada

Koordinaciono telo Vlade Srbije za opštine Preševo, Bujanovac i Medveđu obeležava 14 godine rada na normalizaciji života svih građana – Albanaca, Srba,...

Devenport u Bujanovcu!

Šef Delegacije Evropske unije u Srbiji, ambasador Majkl Devenport, posetiće Vranje i Bujanovac u utorak i sredu, gde će se sastati sa predstavnicima lokalnih vlasti....

Therret me thikë një 15-të vjeçar nga Bujanoci!

Një 15-të vjeçar nga Bujanoci, B.E. është dërguar me urgjencë në spitalin e kirurgjisë në Vranjë, pasi që ka marrë plagë të mëdha nga e therrura me...

Barca superiore ndaj Granadas!

Barcelona është rikthyer nga barazimi pa gola ndaj Malagas, duke shkelur Granadan në Camp Nou me rezultat 6-0. Blaugranët duket se u mbushën mend në mesjavë dhe...