Category: Lugina-lajm

Arrestohet polici nga Presheva, pranoi mito 150 euro!

Prokuroria e lartë e Vranjës, ka ndaluar policing B.A. të punësuar në Stacionin Policor të Preshevës, me dyshimin e marrjes së ryshfetit. Kallximin penal policit...

Çmenduri me tiketën e bastores sportive, “MOZZART”në Bujanoc, me lojëra të ndryshme kapen 198.751,00 dinarë

Në bastoren sportive “MOZZART” në Bujanoc, një qytetar ka kapur rezultatet e lojëra të futbollit dhe basketbollit europian. “Kjo çmenduri sportive rrallë...

Ushqimet më të këqija në frigorifer: majoneza, salsiçet dhe margarina

Margarina, salcat për sallatë, majoneza, produktet qumështore me përqindje të lartë të yndyrës, si dhe sallamet e ndryshme më së miri është të largohen nga...

Megjithate Atletico Madrid në çerekfinale dhe ate falë penalltive

Atletico  Madridi merr me zemër por edhe me fat kualifikimin në çerekfinalen e Champions League. Mes shumë vuajtjeve, drithërimave dhe emocioneve, Atl. Madridi...

Arsenali pranë historisë, Monaco në çerekfinale!

Topçinjte e Wenger ishin pranë përmbysjes historike në Champions League dhe në fund u dorëzuan falë humbjes 3-1 në Emirates.. Fare pak për mrekullinë,...

Të rinjët iu përgjigjen ftesës, marrin pjesë në koncertin humanitar për Ramil Aliun! (Foto)

Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc, sonte në mbramje është mbajtur një koncert me përmbajtje humnaitare për t’i dal në ndihmë të riut Ramil Aliun nga...

Përgzime për policinë serbe; babai i vajzës me përplotë emocione kur merrë vajzën në duar!

Për rastin e dyvjeçares së grabitur, në vendin e ngjarjes ka dalur edhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. Siç shkruan Blic,...

“S’ka pshtim për RTB dhe RTP”: Të gjitha mediet do të privatizohen!

Sekretari shtetëror i Ministrisë së kulturës dhe informimit, Sasha Mirkoviq, ka deklaruar sot në Bujanoc që në regjtristrin e APR-it, ekzistojnë 1379 medie të...

Arza dy vjeçare e cila vdiq në Hungari, pas shumë ditësh sot u varros në Kosovë

U nis për shërim por u ndal në gjysmë të rrugës. Dyvjeçarja Arza Mustafa vdiq në një kamp të Hungarisë . Ajo sot u kthye dhe u varros në vendlindje. Shumë...

Në Bujanoc u zhvillua seanca e parë e Asamblesë komunale!

Me 19 pika të rendit të ditës, sot u zhvillua seanca e parë e kuvendit komunal të Bujanocit, për vititn 2015-të. Edhe përkundër që nuk pritej që seanca e...