Category: Lugina-lajm

Arrestohet polici nga Presheva, pranoi mito 150 euro!

Prokuroria e lartë e Vranjës, ka ndaluar policing B.A. të punësuar në Stacionin Policor të Preshevës, me dyshimin e marrjes së ryshfetit. Kallximin penal policit...

Çmenduri me tiketën e bastores sportive, “MOZZART”në Bujanoc, me lojëra të ndryshme kapen 198.751,00 dinarë

Në bastoren sportive “MOZZART” në Bujanoc, një qytetar ka kapur rezultatet e lojëra të futbollit dhe basketbollit europian. “Kjo çmenduri sportive rrallë...

Ushqimet më të këqija në frigorifer: majoneza, salsiçet dhe margarina

Margarina, salcat për sallatë, majoneza, produktet qumështore me përqindje të lartë të yndyrës, si dhe sallamet e ndryshme më së miri është të largohen nga...

Të rinjët iu përgjigjen ftesës, marrin pjesë në koncertin humanitar për Ramil Aliun! (Foto)

Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc, sonte në mbramje është mbajtur një koncert me përmbajtje humnaitare për t’i dal në ndihmë të riut Ramil Aliun nga...

Përgzime për policinë serbe; babai i vajzës me përplotë emocione kur merrë vajzën në duar!

Për rastin e dyvjeçares së grabitur, në vendin e ngjarjes ka dalur edhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. Siç shkruan Blic,...

“S’ka pshtim për RTB dhe RTP”: Të gjitha mediet do të privatizohen!

Sekretari shtetëror i Ministrisë së kulturës dhe informimit, Sasha Mirkoviq, ka deklaruar sot në Bujanoc që në regjtristrin e APR-it, ekzistojnë 1379 medie të...

Arza dy vjeçare e cila vdiq në Hungari, pas shumë ditësh sot u varros në Kosovë

U nis për shërim por u ndal në gjysmë të rrugës. Dyvjeçarja Arza Mustafa vdiq në një kamp të Hungarisë . Ajo sot u kthye dhe u varros në vendlindje. Shumë...

Në Bujanoc u zhvillua seanca e parë e Asamblesë komunale!

Me 19 pika të rendit të ditës, sot u zhvillua seanca e parë e kuvendit komunal të Bujanocit, për vititn 2015-të. Edhe përkundër që nuk pritej që seanca e...

Me qëndrime të ndryshme rreth Listën Serbe në Kosovë

Takimi në mes të përfaqësuesve të Listës Serbe dhe kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nuk është caktuar ende, shkruan Telegrafi. Ky takim, i cili do...

Deputeti nga rradhët e SNS-it Momir Stojanoviq, kërkohet nga Interpoli për krime lufte në Kosovë!

Anëtari i kryesisë së partisë së kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, (SNS) dhe deputeti në parlamentin serb, Momir Stojanoviq, pohoi se është futur në...