Category: Lugina-lajm

KKSH, REAGIM: Botimi i revistës “Nacionali” për fundvit, më pak se 1 mijë euro

Këshilli Kombëtar Shqiptar, përmes një reagimi për opinion, demanton shkrimin e 27 dhjetorit të portalit presheva.com Në reagimin e KKSH-së, thuhet: Me këtë...

Reagon komuna e Bujanocit: Asnjë e vërtetë nga mos kontrollimi i fëmijëve në Tërnoc

Një komision i komunës dhe Shtëpisë së Shëndetit, kanë vizituar, sot, Ambulancën në Tërnoc për të vërtetuar lajmin se pacientat pa libreza të vërtëtuara...

Musliu kërkon kthimin e lapidarit të UÇPMB-së

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), Jonuz Musliu, iu është drejtuar edhe njëherë Ministrit të Ministrisë të Punëve të Brendëshme, Nebojsha...

Aksidentohet avioni i Turkish Airlines në AN “Adem Jashari” në Prishtinë!

Një avion i Turkish Airlines nga Stambolli ka pësuar një aksident të vogël në aterim në Aeroportin e Prishtinës. Lajmin e ka bërë të ditur Valentina...

PVD me këmbë të mbarë filloi fushatën në Bujanoc! (VIDEO)

Dega e Partisë për Veprim Demokratik në Bujanoc, gjatë ditës së martë (dje), ka hapur fushatën e saj zgjedhore e vlefshme për zgjedhjet lokale dhe parlamentare...

Shkarkohet kryeshefi i policisë së Vranjës, Sllagjan Velinoviq

Sllagjan Velinoviq, kryeshef i Drejtorisë së Policisë në Vranjë, është shkarkuar nga detyra, me vendim të ministrit të punëve të brendshme, Nebojsha...

Bici Commerce: Pushteti lokal i Bujanocit po tenton të na uzurpojë pronën e kompanisë! (FAKTE)

Kompania nga Bujanoci “Bici Commerce”, nëpërmjet një komunikate për opinion, ka njoftuar qytetarët e Bujanocit, por dhe gjithë Luginës së Preshevës,...

Zyrtare: “Ndahen” Berat Gjimshit dhe FC Zurich!

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, tërnocasi Berat Gjimshiti, nuk është më pjesë e skuadrës së Zurich. Presidenti i klubit zviceran, Ancillo Canepa ka konfirmuar...

Shaip Kamberit nuk i “trembet syri” nga Ivica Daçiqi; “Asnjëher nuk do të gjunjëzohemi në luftën tonë për të drejtat e shqiptarëve” (VIDEO)

Deputeti popullorë, Shaip Kamberi ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit Ivica Daçiq i cili ditë më parë në replikë me kryetarin e PVD-së Riza...

I papranueshëm arrestimi i të rinjëve shqiptarë në Bujanoc

Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH) reagon dhe shpreh dyshimet serioze rreth aksionit të organeve të rendit dhe prokurorisë në komunën e Bujanocit, me ç`rast...