Category: Lugina-lajm

“Kali i Trojës” apo kryetradhëtari i Luginës së Preshevës

Shkruan: Nehat Hyseni Se punët e pista antikombëtare krijojnë nevojën që të kamuflohen me “vizita” institucioneve e liderëve politikë gjithandej gjeografisë...

Nxënësit: Cilat janë problemet me të cilat ballafaqohet Bujanoci?; Kamberi: Kush nga ju dëshiron që të bëhet kryetar i komunës?

Nxënësit e dalluar të klasave të larta të shkollës fillore “Branko Radiçeviq”, kanë vizituar komunën e Bujanocit, me ç’rast janë takuar me...

Bujanoc: Kryetari Shaip Kamberi priti në takim komesionerin e lartë për pakica, Lamberto Zannier (VIDEO)

Kryetari Shaip Kamberi, në kabinetin e tij, priti komesionerin e lartë për pakica pranë OSBE-së, Lamberto Zannier. Në takim në mes të kryetarit Kamberi dhe...

Bujanoc: Nga një aksident trafiku, biçiklisti(22) pëson lëndime të rënda trupore

Mbrëmjen e së enjëtes, nga një aksident trafiku me biçikletë, në Bujanoc, ka pësuar lëndime të rënda trupore, një 22 vjeçar. Aksidenti ka ndodhur në...

Preshevë: Kryetarët e PDSH-PVD-BDL-UDSH me kërkesë ndaj kryetarës së Kuvendit Republikan; “Zgjedhjet të mbahen në nëntor”

Katër kryetarët e partive politike, Ragmi Mustafa-PDSH, Riza Halimi-PVD, Skender Destani-BDL, dhe Naser Aziri-UDSH, në një takim formal, të mbajtur në Preshevë,...

Kryetari Shaip Kamberi takoi nxënësit e gjeneratës (Foto)

Kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberi, në kabinetij e tij, sot priti pesë nxënësit e gjeneratës në komunën e Bujanocit. Kamberi, nxënësve të dalluar i’u dha...

Parku i qytetit të Bujanocit, po ua kthen ‘buzëqeshjen’ fëmijëve të vogël

Kamberi në Danimarkë, takime pune me kryetarët e qyteteve dhe komunave të Ballkanit perëndimor

Preshevë: Kapen dy shtetas suedezë me 17.8 kg marihuanë (VIDEO)

Pjestarët e Ministrisë së Bredshme të Serbisë në bashkëpunim me Drejtorinë e Doganës, në pikëkalimin e “Preshevës” (Maqedoni-Serbi), kanë...

‘Magjistarja’ nga Beogradi po i shëron futbollistët shqiptarë ‘si me dorë’ (FOTO)

Hamdi Salihi, Andi Lila, Liridon Latifi dhe së fundmi Tefik Osmani. Këta janë disa nga futbollistët shqiptarë të cilët i ka marrë në dorë fizeo-terapeutja...