Category: Lugina-lajm

Dekleratë e pamatur e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi: Jemi kundër shkëmbimit, edhe nëse mbesim nën Serbi

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi i bashkëngjitet liderëve tjerë të Luginës në mbështetje për idenë e presidentit Hashim Thaçi për...

Në kuadër të “Javës së Diasporës”, në Bujanoc organizohet tryezë e hapur në jubileun e 550 vjetorit të vdekjes së Skenderbeut

Nëpërmjet një postimi në facebook, Komuna e Bujanocit bënë të ditur se sot ka organizuar një tryezë, kushtuar heroizmit të Gjergj Kastriotit –...

Të enjten do të mbahet seanca e IV-të e Asamblesë komunale të Bujanocit, ja pikat e rendit të ditës

Kryetari Adnan Salihu, për ditën e enjte, ka ftuar seancën e katërt të Kuvendit Komunal të Bujanocit, me rreth 6 pika të rendit të ditës. Seanca e 28 qershorit,...

Tifozët e godasin me bukë, Özil e puth bukën dhe e largon në vend ku nuk shkilet

Mesut Ozil është një futbollist i madh që gëzon respektin në të gjithë botën e futbollit. Një provë e qartë u dha mbrëmë sërish nga turko-gjermani i...

“Kali i Trojës” apo kryetradhëtari i Luginës së Preshevës

Shkruan: Nehat Hyseni Se punët e pista antikombëtare krijojnë nevojën që të kamuflohen me “vizita” institucioneve e liderëve politikë gjithandej gjeografisë...

Nxënësit: Cilat janë problemet me të cilat ballafaqohet Bujanoci?; Kamberi: Kush nga ju dëshiron që të bëhet kryetar i komunës?

Nxënësit e dalluar të klasave të larta të shkollës fillore “Branko Radiçeviq”, kanë vizituar komunën e Bujanocit, me ç’rast janë takuar me...

Bujanoc: Kryetari Shaip Kamberi priti në takim komesionerin e lartë për pakica, Lamberto Zannier (VIDEO)

Kryetari Shaip Kamberi, në kabinetin e tij, priti komesionerin e lartë për pakica pranë OSBE-së, Lamberto Zannier. Në takim në mes të kryetarit Kamberi dhe...

Bujanoc: Nga një aksident trafiku, biçiklisti(22) pëson lëndime të rënda trupore

Mbrëmjen e së enjëtes, nga një aksident trafiku me biçikletë, në Bujanoc, ka pësuar lëndime të rënda trupore, një 22 vjeçar. Aksidenti ka ndodhur në...

Preshevë: Kryetarët e PDSH-PVD-BDL-UDSH me kërkesë ndaj kryetarës së Kuvendit Republikan; “Zgjedhjet të mbahen në nëntor”

Katër kryetarët e partive politike, Ragmi Mustafa-PDSH, Riza Halimi-PVD, Skender Destani-BDL, dhe Naser Aziri-UDSH, në një takim formal, të mbajtur në Preshevë,...

Kryetari Shaip Kamberi takoi nxënësit e gjeneratës (Foto)

Kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberi, në kabinetij e tij, sot priti pesë nxënësit e gjeneratës në komunën e Bujanocit. Kamberi, nxënësve të dalluar i’u dha...