Category: Lugina-lajm

Nagip Arifi realizon vizitën e parë tek ndërmarrjet private – ju premton përkrahje

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, me bashkëpunëtorë, gjatë ditës së djeshme, ka vizituar disa ndërmarrje private në Bujanoc. Sipas një shkrimi në...

Shtatori me libra shkollorë shqip

Fillimviti i parë shkollor që nisë me libra shkollor në Luginën e Preshevës. Përfundimisht, Këshilli Kombëtar Shqiptar ka kryer të gjitha obligimet (me...

Valon Vazliu, futbollisti me prejardhaje nga Letovica e Bujanocit, qw po korr suksese në një-pas-njëshme në futbollin zvicëran (VIDEO)

I lindur më 02.02.1996 (24 vjeç), Valon Fazliu, është njëri ndër talentët e rrallë të futbollit zvicëram, e që vie nga Lugina e Preshevës. Që në moshë të...

Takimi Arifi – Zamaj: “Kosova do ti trajtojë edhe qytetarët e Luginës së Preshevës, por keni besim në institucionet e shëndetësisë në rajonin tuaj” (VIDEO)

Pas takimit me kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, është takuar me kryetarin e Komunës së Bujanocit,...

Thaçi i drejtohet Kurtit përsëri: Dërgo emrin e mandatarit ose shumë shpejt propozoj kandidatin e ri për Kryeministër (DOKUMENT)

Presidenti Hashim Thaçi i është drejtuar për herë të tretë Kryeministrit në detyrë Albin Kurti që në cilësinë e Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje t’ia...

Veseli: Është hiprokrizi të kërkohet zgjedhje në kohë pandemie – të respektohet kushtetuta

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, shkurt para mediave ka thënë se është hipokrizi që në kohë të pandemisë, të ketë...

Erdogan për tërmetin: Gjithë botës islame i bëj thirrje që ta mbështes Shqipërinë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë të ditur se pa lajmit të tërmetit ka biseduar dy herë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe se është...

Helikopteri i forcave serbe fluturon mbi Preshevë – cili ishte qëllimi?! (VIDEO)

Sot rreth orës 11:00h është parë mbi Preshevë të patrullojë një helikopter ushtarak i Ushtrisë së Serbisë. Edhe pse disa ditë më parë është...

Albin Kurti reagon për përleshjen fizike mes Haki Abazit dhe Dardan Molliqajt

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka theksuar se kandidati i listës së Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi është sulmuar rëndë nga kandidati i koalicionit...