Category: Lugina-lajm

Erdogan për tërmetin: Gjithë botës islame i bëj thirrje që ta mbështes Shqipërinë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë të ditur se pa lajmit të tërmetit ka biseduar dy herë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe se është...

Helikopteri i forcave serbe fluturon mbi Preshevë – cili ishte qëllimi?! (VIDEO)

Sot rreth orës 11:00h është parë mbi Preshevë të patrullojë një helikopter ushtarak i Ushtrisë së Serbisë. Edhe pse disa ditë më parë është...

Albin Kurti reagon për përleshjen fizike mes Haki Abazit dhe Dardan Molliqajt

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka theksuar se kandidati i listës së Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi është sulmuar rëndë nga kandidati i koalicionit...

Fake profili “Bardhyl Demir Qazimi” kërcënon me vdekje, kryetarin e komunës Shaip Kamberiu dhe ate të KKSH-së Ragmi Mustafa (FOTO)

Partia për Veprim Demokratik, ka njoftuar se fake profili “Bardhyl Demir Qazimi”, ka kërcënuar me likuaidim fizik, kryetarin e Komunës së Bujanocit, Shaip...

Serbët mbyllin të gjitha dyqanet në veri të Kosovës

Serbët në veri mbyllën dyqanet në shenjë proteste kundër taksës së vendosur nga qeveria e Kosovës ndaj produkteve të Serbisë. Qeveria e Kosovës si...

Nis punën gjigandi preshevar WESlime – do t’i punësojë deri në 200 punëtorë (VIDEO)

Sot edhe zyrtarisht ka nisur punimet fabrika për prodhimin e materialeve ndërtimore, rrespektivisht të atyre të gelqeres “WESlime” në Preshevë. Kjo fabrikë e...

Andy Ruiz i vendos një kusht Anthony Joshuas për rimeç në Londër

Andy Ruiz gjatë ditës së diele ka shkaktuar befasi të madhe duke e mposhtur kampionin e peshave të rënda të boksit, Anthony Joshua. Meksikani i kishte shkaktuar...

Pas 250 vjetëve në Suboticë thirret ezani për namaz nga minarja e Xhamisë (VIDEO)

Me vendim të Këshillit të Bashkësisë Islame të Suboticës sot, në xhaminë “El-Muhajir”, në Suboticë  është thirrë ezani i parë gjatë namazit të...

Fillon shtrimi i rrjetit të kanalizimit në njërën nga lagjet e fshatit Bilaç (FOTO)

Në fshatin Bilaç, gjatë ditës së sotme ka filluar shtrimi i rrjetit të kanalizimit, në njërën nga rrugët në afërsi të shkollës fillore. Ky projekt që po...

Kurti: Presidenti Thaçi është lodhur, jo se ka punuar shumë por pse kupton pak

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë sot se presidenti i vendit, Hashim Thaçi është lodhur, por jo se ka punuar shumë por pse kupton pak. Kurti...