Category: Nga vendi

Ka përfunduar asfaltimi i rrugës me gjatësi prej 1.4 km në Breznicë, banorët e entuziazmuar me realizimin e këtij projekti infrastrukturor (FOTO & VIDEO)

Asfaltimi i rrugës nga mulliri i fshatit në drejtim të shkollës fillore “Migjeni” në Breznicë, sot edhe zyrtarisht ka përfunduar. Kjo rrugë e gjatësisë...

Isa Mustafa zbulon detaje nga takimi i mbrëmshëm me presidentin Hashim Thaçi

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur rreth takimin të mbrëmshëm me presidentin Thaçi. Mustafa përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë...

Ambasadori i BE-së në Beograd Sem Fabrici po viziton Bujanocin – takimin e parë e zhvilloi me kryetarin Shaip Kamberi

Ambasadori i Delegacionit Europian në Beograd, Sem Fabrici, gjatë ditës së sotme po viziton Komunën e Bujanocit. Ambasadori Sem Fabrici, fillimisht është pritur...

Thaçi: Idenë për korrigjim të kufirit e kam marrë nga Rugova, Daci dhe Haziri

“Për korrigjim së pari e kam lexuar nga presidenti Rugova, Nexhat Daci, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri. Ideja ime origjinale është bashkëngjitja e Luginës...

KKSH: Vështirë se mund të gjendet bashkësi më e diskriminuar në Evropë, se sa shqiptarët e Luginës së Preshevës

10 Dhjetori shënon Ditën Ndërkombëtare të tëDrejtave të Njeriut. Shënohet si përkujtim i përvitshëm i Deklaratës Universale për të Drejtat e Njeriut, e...

Deputeti Fatmir Hasani edhe në parlamentin republikan kundërshton emërimin e gjykateses serbe në Bujanoc (VIDEO)

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin Republikan, fatmir Hasani, gjatë seancës së fundit plenare, ka ngritur çështjen e përzgjedhjes së gjykatesës serbe nga...

LPD me komunikatë: “Jo trafikimit me mandate, Shpend kthe mandatin”

Nëpërmjet një komunikate për opinion, Lëvizja e Progresit Demokratik në Bujanoc, ka reaguar ndaj ikjes së këshilltarit Shpend Xhelili nga rradhët e LPD-së, në...

Vandalizëm i paparë në Tërnoc: Dashakeqët e Tërnocit prejnë kabllot elektrike në parkun e ri të fshatit (VIDEO&FOTO)

Gjatë orëve të hershme të mëngjesit të sotëm, persona të pandërgjegjëshëm, kanë prerë dhe shkatërruar instalimin e ndriçimit elektrik në parkun e ri i...

Në Prishtinë, promovohet libri me opinione për Luginën e Preshevës

Në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, gjatë këtij vikendi, të javës së parë të tetorit, u promovua libri publicitar me opinione për...

Familjari i kryetarit Shqiprim Arifi, kërcënon këshilltarin e PVD-së: “Kujdesu djali mir se nuk shkon dit pa te kujtu aç mlef ne ty çe kam”

Këshilltari i Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, Rinor Krasniqi, para pak çastesh është kërcnuar nga një familjar i kryetarit të Preshevës, Shqiprim...