Category: Nga Rajoni

Ali Ahmeti “kërcënon” Nikolla Gruevskin dhe Zoran Zaevin

Nuk do të lejoj që t’i vendosni në rrezik marrëdhëniet me Brukselin dhe Uashingtonin. Nëse nuk arrini marrëveshje, BDI menjëherë do të dalë nga...

Serbia i kërkon shpjegime Greqisë rreth Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Dacic ka thënë se Serbia i ka dërguar një kërkesë Ministrisë Jashtme të Greqisë ku i janë kërkuar shpjegime rreth...

Gruevski jep dorëheqje!

Pas bisedimeve mes partive politike me ndërmjetësimin e Johanes Han, palët kanë arritur marrëveshje përfundimtare për dalje nga kriza. Paraprakisht mirret vesh se...

Rada Trajkoviq është kundër formimit të Speciales nga Kosova, përse?!

Ish – politikania serbe në Kosovë Rada Trajkoviq është deklaruar kundër themelimit ë Gjykatës Speciale nga Kuvendi I Kosovë. Kështu ka thënë ajo për...

Të rinjët shqiptarë nxitojnë drejt Zvicrrës

Perspektiva e keqe e bizneseve, trendi politik për t’u shqetësuar në vendet e Ballkanit është arsyeja e depresionit mes të rinjve, konstaton portali zviceran...

Hungaria ndërpret emigrimin për Europë, ndërton muri të gjatë në kufi me Serbinë (Video)

​Hungaria ka filluar ndërtimin e murit në kufi me Serbinë, me qëllim pengimin e futjes së emigrantëve ilegal. Vetëm gjatë këtij viti në Hungari kanë hyrë...

Prokuroria: Nuk u gjet helm tek të dyshuarit e Badovcit

Të dyshuarve për vepra penale që ndërlidhen me terrorizëm, nuk u është gjetur as një substancë helmuese në momentin e arrestimit. Këtë për Klan Kosovën, e...

Haradinaj e përplas hartën dhe e quan gënjeshtar Murat Mehën (VIDEO)

Më poshtë mund t`i ndiqni pamjet kur anëtari i Komisionit për Punë të Jashtme, Ramush haradinaj njëherit deputet i AAK-së e ka quajtur gënjeshtar kryetarin e...

Merkeli dhe Vuçiqi, flasin për Kosovën!

Kancelarja gjermane Angela Merkel, pas mbylljes së vizitës zyrtare në Tiranë, ajo ka udhëtuar të mërkurën për në Beograd, ku është takuar edhe me...

Merkel sot në Tiranën e blinduar

Sot në mesditë mbërrin në Tiranë kancelaria gjermane Angela Merkel. Vizita e kancelares Merkel do të shoqërohet me masa të rrepta sigurie, por dhe bllokimin e...