Category: Nga Rajoni

Blloku mbledh nënshkrime për mbajtjen e seancës

Partitë e Bllokut LDK AAK nisma dhe VV do t’i drejtohet kryesues së Kuvendit Flora Brovina me nënshkrime për mbajtje të seancës. Kështu tha kreu i AAK-së,...

Rama: Agjenda ime nuk ndryshon, do jem në Preshevë për t’u takuar me shqiptarët

Kryeministri Edi Rama është shprehur i zhgënjyer nga vendimi i UEFA-s, por tha se beteja ligjore do te vazhdojë me apelimin ne shkallët e tjera. Sa i takon...

Shpendi fton kombëtaren e Shqipërisë në Prishtinë, i kërkon Ramës të mos e vizitojë Beogradin

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ftuar kombëtaren e Shqipërisë të vizitojë Prishtinën, dhe ka përsëritur kërkesën drejtuar kryeministrit të...

Imami Shefqet Krasniqi lirohet nga paraburgimi

Gjykata Themelore e ka liruar sot Imamin e Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqin nga paraburgimi, duke i caktuar masën e arrestit shtëpiak për 30...

Pas 68 vitesh një kryeministër shqiptar viziton Beogradin!

Kjo vizitë u bë e mundur nga një përmirësim i marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës. Kryeministri, Edi Rama do të shkojë më 22 tetor në Beograd, vizita e...

PVD, “PO” zgjedhje për KKKSH!

Partia për Veprim Demokratik, në mbledhjen e kuvendit të përgjithshëm, ka vendosur të marrë pjesë për zgjedhjet e Këshillit Kombëtar Shqiptar, të parapara...

17 vjetë më parë, studentët nisën lëvizjen!

Bujar Dugolli, ka thënë se çdo vit më 1 tetor kthehet mbrapa me kujtime të cilat kanë të bëjnë me përpjekjet për pavarësinë dhe lirinë e shtetit tonë....

Lladrovci: Besoj që Rama në vizitën e tij në Serbi, të diskutoj edhe për çështjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Ramiz Lladrovci, i ngarkuari me punë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri thotë se diplomatët e huaj në këtë vend vlerësojnë se Kosova kishte zgjedhje...

Papa Françesku bekon mbarë Shqipërinë (Video)

Papa Françesku mbërriti në orën 09:06 minuta në Shqipëri dhe në aeroport u prit nga Kryeministri Edi Rama, anëtarë të Qeverise e drejtues të Kishës Katolike....

Arsim Bajrami merrë 44 vota, Brovina ndërpret seancën!

Pasi që Arsim Bajrami nuk mori votat e mjaftueshme, Flora Brovina e ka ndërprerë seancën deri në një lajmërim tjetër. Nga salla janë larguar të gjithë...