Category: Nga Rajoni

Papa Françesku bekon mbarë Shqipërinë (Video)

Papa Françesku mbërriti në orën 09:06 minuta në Shqipëri dhe në aeroport u prit nga Kryeministri Edi Rama, anëtarë të Qeverise e drejtues të Kishës Katolike....

Arsim Bajrami merrë 44 vota, Brovina ndërpret seancën!

Pasi që Arsim Bajrami nuk mori votat e mjaftueshme, Flora Brovina e ka ndërprerë seancën deri në një lajmërim tjetër. Nga salla janë larguar të gjithë...

Nënshkruhet marrëveshja për bashkëqeverisje; blloku LDK-AAK-Nisma me VV-ën!

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje, njofton RTK, transmeton LuginaLajm. Këto subjekte kanë...

Deputetja nga Mateçi nderon branitellat që shkatërruan fshatin e saj!!!

Deputetja Kaltrina Azizi ka bë një akt me të cilin ka nënçmuar dëshmorët e UÇK-së të rënë në luftën kundër forcave maqedonase në vitin 2001. Duke u...

Presidenti Nishani në takimin me OSBE-në, kërkoi respektimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës!

Presidenti Bujar Nishani priti sot në orët e pasdites Komisioneren e Lartë të OSBE-së për Pakicat Kombëtare, Astrid Thors. Korrespondenti i agjencise se lajmeve...

Arrestohen Dr Shefqet Krasniqi!

Pos hoxhës Shefqet Krasniqi janë arrestuar edhe disa persona të tjerë. Aksioni është duke vazhduar. Imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi...

“Live” korrupcioni i policëve serb! (Video)

Një polic serb merrë mito nga një grua e cila është duke vozitur  automjetit “Smart”.  Gruaja vozitëse, policit i dorëzon para në mbrendësi të...

Xhandarmëria serbe mori pjesë në konfliktin e 2001-it në Maqedoni!

Faljen e ish presidentit serb Boris Tadiq ndaj popullit maqedonas, për përfshirjen e xhandarmërisë serbe në Maqedoni, mediat e serbe e apostrofojnë me konfliktin e...

Kushtetuejsa e Kosovës: Kryeparlamentari Isa Mustafa, jo kushtetues!

Gjykata Kushtetuese me shumicë votash mori vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetueshmërisë së zgjedhjes së kryeparlamentarit. Në vazhdim njoftimi i gjykatës:...

I heq dilemat shefi i EULEX-it, Borchardt: “Ekstremizmi në Kosovë, shumë më i vogël se në shtetet e tjera” (Video)

Shefi i EULEX-it, Bernd Borchardt, në një intervistë për RTK ka folur për të gjitha zhvillimet e fundit, që kanë ngritur temperaturën e debatit në opinionin...

Regjistrohu në Fakultetin Ekonomik – Bujanoc

Shiko videon