Category: Nga Rajoni

Isa Mustafa mori detyrën e kryeministrit

Në orën 14:00 u bë dorëzim- pranim i detyrës së kryeministrit të Kosovës. Para ndërtesës së Qeverisë është mbajtur një ceremoni shtetërore. Për nder të...

Serbia e gatshme të hap kapitullin për Kosovën

Kryenegociatorja e Serbisë me BE-në, Tanja Mishçeviq, tha se shteti serb është i gatshëm të hap bisedimet rreth kapitujve me BE-në, përfshirë edhe kapitullin e...

Kuvendi voton Qeverinë e re: Ja emrat e Kabinetit Mustafa!

Me 73 vota për, 38 kundër dhe dy abstenime deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan Qeverinë e Kosovës, me kryeministër Isa Mustafa. Kryeministri Mustafa me këtë...

Nënshkruhet marrëveshja PDK-LDK; ja emrat e ministrave!

Burime të KTV-së marrin vesh Qeveria Mustafa do të ketë këtë përbërje: Kryeministër i Republikës së Kosovës – Isa Mustafa zv. kryeminister parë...

Kabineti i ri qeveritar PDK-LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës do të udhëheq me qeverinë e vendit për herë të parë pasluftës. Kryetari i saj do të jetë shef i ekzekutivit. Kryeministri i...

Vuçiq falenderon kryeministrin izraelit Lieberman për mos njohjen e Kosovës!

Kryeministri i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq u takua sot në Jerusalem me ministrin e Punëve të Jashtme të Shtetit të Izraelit, Avigdor Lieberman,...

Presidenti Bujar Nishani nderoi akademikun nga Medvegja, Idriz Ajeti me çmimin “Nderi i Kombit”!

Me rastin e 102 vjetorit të shtetit shqiptar si dhe ditës së flamurit, presidenti i Republikës së Shqipërisë z.Bujar Nishani ka dekoruar personalitete të...

PD përfundon zgjedhjet; Basha rizgjedhet kryetar, Ristani-sekeretar i Përgjithshëm (FOTO&VIDEO)

Që nga ajo kohë, shumë gjëra kanë ndryshuar në forcën më të madhe të opozitës dhe shumë gjakra të nxehur janë qetësuar, një moment që sipas kryetarit...

Në Novi Sad rrahje në mes të grupeve shqiptare dhe serbe!

Dy grupe të rinjsh janë rrahur mes vete natën e kaluar në kryeqytetin e Vojvodinës Novi Sad, para një objekti, me emrin “Baroko”, njoftoi Blic. Mediumi serb...

Jacobson: Nuk jam garantuese e marrëveshjes Thaçi-Mustafa

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka theksuar se nuk është në pozicion për të bërë ndonjë garanci në...