Category: Nga Rajoni

Reagon BE: Deklaratat provokative të Ramës, të papranueshme

Bashkimi Evropian ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, duke thënë se provokimet janë të papranueshme pasi vendet e Ballkanit...

Përplasja e rradhës “Rama-Vuçiq”!

Kryeministri i Serbisë Aleksander Vuqiç ka patur një tjetër përplasje me homologun shqiptar Edi Rama. Këtë herë ata nuk janë konfliktuar ballë për ballë,...

Defilimi i Ushtrisë serbe në Moskë, nuk i pëlqen Perëndimit!

Vendimi për pjesëmarrjen e Ushtrisë së Serbisë në parakalimin në Moskë më 9 maj, që e dekretoi dje presidenti serb Tomislav Nikoliq, ka qenë i pritshëm....

Rama: Po ndodh bashkimi kombëtar me mjete të shek. XXI (VIDEO)

Kryeministri shqiptarEdi Rama ka thënë se Europa ka nevojë për shqiptarët, aq nevojë sa ç’kanë shqiptarët për Evropën. Rama theksoi se bashkimi kombëtar po...

Vrau të bijën sepse ishte shtatëzënë me kushëririn!

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar për gjykim dosjen e 70-vjeçarit që vrau vajzën e tij, pasi ajo kishte mbetur shtatzënë me një kushëri të largët....

Nuk ndalet Vuk Drashkoviqi: Serbia jeton me histori të “rreme”!

Drashkoviq tha se Serbia “jeton me histori të falsifikuar” dhe se versioni serb i historisë, i imponuar nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit nuk është i...

Dr. i Historisë  Nuri Bexheti mendon si hoxhë Irfan Salihu: „Shqiptarët u zgjeruan me territor në kohën e Osmanlinjëve“ (Video)

Ish-prorektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Nuri Bexheti, në një intervistë dhënë Klan Kosova më 2014-të, kishte deklaruar se...

Tronditet Serbia: Torcida kroate djeg flamurin serb gjatë ndeshjes (FOTO)

Torcida kroate ka djegur flamurin serb në sfidën Hajduk kundër Split. Flamuri serb është djegur edhe në një ndeshje të elitës së futbollit kroat, shkruan...

Kosova e varfër me Qeveri të shtrenjtë

Kanë kaluar gati 4 muaj që kur Qeveria aktuale e Republikës së Kosovës, e krijuar nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës mori pëlqimin...

Daçiq: Kushtetuta e Serbisë duhet të ndryshohet!

Gjykata Kushtetuese e Serbisë, vlerëson se marrëveshja për kalimin e kufirit Kosovë-Serbi nuk është në përputhshmëri me Kushtetutën e Shtetit Serb. Por edhe...