Category: Nga Rajoni

DW: A është komplikim për dialogun Kosovë – Serbi emërim i Richard Grenell?!

Emërimi i ambasadorit të SHBA-së në Gjermani si i ngarkuar special për Ballkanin dëshmon se SHBA vazhdojnë të jenë të interesuara për zgjidhjen e...

Ambasada amerikane thotë se Trump ka emëruar Grenellin, si të dërguar special presidencial për negociatat paqësore Kosovë-Serbi

Ambasada amerikane në Kosovë, përmes një njoftimi për media se emërimi i fundit për dialogun Kosovë-Serbi, ku postin e të dërguarit special për negociata...

Kosova ndalon zyrtarët nga Beogradi të marrin pjesë në fushatën e zgjedhjeve

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka marrë vendim për t’u ndaluar hyrjen ne Kosovë zyrtarëve serbë nga Beogradi, për të bërë fushatë për partitë...

Ka ndërruar jetë hoxha dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Asllan Murati – Për vite të tëra i kishte fshehur eshtrat e Isa Boletinit nga serbët

Ka ndërruar jetë njëri nga hoxhallarët më të njohur të Mitrovicës, Mulla Asllan Murati.  Hoxha Asllan Murati njihet ndër hoxhallarët më të njohur në...

Mustafa në Prishtinë: Nuk kemi garantuar asnjë koalicion, edhe nëse bëjmë do të jetë me kushte të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës zhvilloi sonte fushatën zgjedhore në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me këtë rast para shumë qytetarëve mori fjalën i pari i...

14 vjeçarja vdes pasi telefoni i shpërtheu nën jastëk gjatë natës (FOTO)

Një nxënëse 14 vjeçare ka vdekur pas telefoni i saj shpërtheu nën jastëk ndërsa po flinte, transmeton Klan Kosova. Alua Asetkyzy Abzalbek shkoi në shtrat duke...

Dalin pamjet e rrahjes ndërmjet Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit (VIDEO)

Gazeta Sinjali ka siguruar nga vendi i ngjarjes, videon ekskluzive të rrahjes mes kandidatëve për deputetë, Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi e cila ndodhi rreth...

Drashkoviq: Kosova është e humbur për Serbinë, ky është realiteti!

Vuk Drashkoviq, lider i një partie të vogël opozitare e quajtur si “Lëvizja e Përtrijres serbe”, – ish-ministër i Jashtëm i Federatës...

Osmani në Reçak: Liria e Kosovës i ka rrënjët në gjakun e viktimave të luftës

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, ka thënë të premten në Kompleksin përkujtimor në Reçak se liria e Kosovës i ka rrënjët në gjakun e...

Veseli: Koalicioni i territ Mustafa-Kurti, izolim për Kosovën

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Kadri Veseli, sot ka mbajtur tubim elektoral me banorët e komunës së Shtërpcës. Aty kreu i PDK-së...