Category: Nga Rajoni

Pas largimit të reciprocitetit, SHBA kërkon të rifillojë dialogu Kosovë – Serbi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mirëpresin vendimin e Qeverisë së Kosovës për të shfuqizuar masat e reciprocitetit ndaj Serbisë. Ambasada amerikane...

Vuçiq: Do të ketë presione për shkak të Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se pret presion të madh mbi çështjen e zgjidhjes së problemit të Kosovës dhe se është e rëndësishme që...

Albin Kurti nuk do t’a bëjë pranim–dorëzimin e pozitës së kryeministri me Avdullah Hotin: Nuk mund ta pranojë atë që e shkarkova unë (VIDEO)

sh-kryeministri Albin Kurti, përmes një videomesazhi në Facebook, ka folur për herë të fundit si kreu i Qeverisë. Ai ka përmendur sipas tij disa nga sukseset,...

Votohet Qeveria Hoti nga 61 deputetë – ja përbërja e re kabinetit qeveritar

Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës kanë votuar qeverinë e re e drejtuar nga Avdullah Hoti. Me 61 vota pro, Avdullah Hoti nga ky moment është...

Haziri: Unë nuk i besoj Qeverisë së re, Qeverisë të cilës i kam besuar nuk arriti me e përballu mandatin

Sot është mbajtur Kuvendi Komunal i Gjilanit, kjo ishte seanca e parë pas lehtësimit të masave kundër pandemisë. Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, sot para...

Hoti prezanton ekipin e ministrave nga LDK; Selmanaj zëvendëskryeministër, Abdixhiku nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re

Një ditë para seancës ku pritet votimi i Qeverisë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë publike emrat e ministrave të ardhshëm. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa,...

Zyrtare: Këta janë emrat e katër ministrave nga AAK-ja në Qeverinë Hoti

Lidhja Demokratike e Kosovës, tashmë është duke mbajt mbledhjen e kryesisë së saj, ku më pastaj pritet të publikohen edhe emrat e ministrave nga kjo parti....

Thaçi: Kurti i heq taksën Serbisë dhe ia vë Shqipërisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka hapur kufirin me Serbinë ndërsa po e mbyllë kufirin Kosovë-Shqipëri....

Rasim Lajic: Asnjë kompani në Serbi nuk do të përmbushë kërkesat e Kosovës

Zëvendëskryeministri i Serbisë dhe ministri i Tregtisë, Rasim Lajiq, ka thënë se asnjë kompani në Serbi nuk do të përmbushë kërkesat e Qeverisë së Kosovës...

Maqedoni e Veriut: Brenda 24 orëve -89 raste të reja me COVID-19 dhe 7 viktima

Shifra shqetësuese gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar edhe 89 raste të reja me...