Category: Nga Rajoni

Bërnabiq: Nuk i kam parë shënimet, duhet vet Vuçiq të flas për takimin me Grenellin

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq nuk ka dashur të komentojë bisedën e presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe të emisarit të posaçëm të presidentit...

Mynih: Mbahet takimi i parë punues i Unionit të Bizneseve shqiptare në Gjermani – qëllimi i takimit rrjetizimi dhe bashkëpunimi më i madh i bizneseve ndër-shqiptare (FOTO)

Nën  organizimin e Ilir Sinanit dhe Lulzim Maliqit, gjatë ditës së djeshme, në Mynih të Gjermanisë është mbajtur takim i parë i Unionit të Bizneseve...

Xhavit Haliti nuk e kalon pragun për t’u bërë deputet

Kandidati i PDK’së për deputet Xhavit Haliti nuk ka marrë vota mjaftueshëm sa për të kaluar pragun për të siguruar një ulëse në Kuvendin e Kosovës, shkruan...

PZAP vendos: S’ka rinumërim

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për rinumërim të të gjitha...

Përfundon numërimi i votave nga zgjdhjet e 6 tetorit – LVV e para, koalicioni “NISMA-AKR” mbeten jashtë parlamentit

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka numëruar 100 për qind të votave të rregullta për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 202.968,...

Lajmi i fundit: Ambasadori amerikan shkon në Vetëvendosje, e takon Albin Kurtin

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë...

Dardan Molliqaj pëson debakël në Deçan (Dokument)

Partia e Ramush Haradinajt dhe Shpend Ahmetit arritën që t’i merrnin mbi 10 mijë vota. Mirëpo, si qëndron lista e këtij koalcioni? Dardan Molliqaj nuk qëndron...

Dy komunat e rëndësishme ku VETËVENDOSJE “deklasoi” kundërshtarët

Ferizaj dhe Gjilani, dy komuna që përbëjnë dy rajone të rëndësishme në Kosovë, mund t’i japin fitoren Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e përgjithshme...

Sa deputetë do t’i kenë partitë politike në Kuvend sipas rezultateve preliminare

Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit të fundit të DnV-së, Lëvizja Vetëvendosje...

45 vjeçari nga Kosova dëbohet nga Zvicra pas 40 vjet qëndrimi

Një 45 vjeçar nga Kosova duhet ta lëshojë shtetin zviceran pas plot 40 vjet qëndrimi. Kështu ka vendosur Gjykata Federale. Arsyeja pse e këtij vendimi është se...