Category: Nga Rajoni

Zyrtare: PDK dhe LDK pajtohen për të bashkëqeverisur

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka pritur sonte në një takim të përbashkët me kërkesën e tyre kryetarin e Partisë Demokratike të...

Kosova drejt koalicionit “të luftës”

Zhvillimet e fundit brenda bllokut LVAN lënë të kuptojnë se ky koalicion paszgjedhor po i numëron orët para shpërbërjes. Pozita e kryeministrit e ka thyer...

AAK e vendosur, “nuk lishon pe rreth kryeministrit”!

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e kryesisë, ku është shprehur vendosmëria në zbatimin e marrëveshjes së 10 qeshorit dhe kandidimit të...

Edi Rama në Top Story, sqaron detajet nga vizita e Beogradit dhe të Preshevës

Kanë kaluar dy ditë, por vizita e Kryeministrit Rama në Beograd dhe në Preshevë vazhdon të dominojë me komente dhe analiza, por edhe me mendime të njerëzve të...

Spahiu: Rama Dhe Thaçi i Gënjyen Shqiptarët E Preshevës

Kreu i Aleancës Kuq e Zi (AK), Kreshnik Spahiu, i ka kërkuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama që kur të shkojë në Preshevë t’u japë shqiptarëve 100...

Vuçiq, porosit Ramën: “Merruni me problemet e tuaja!”

 Pas deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama për gazetën “Kathimerini”, edhe kryeministri serb ka dhënë qëndrimin e tij në lidhje me atë që...

Blloku mbledh nënshkrime për mbajtjen e seancës

Partitë e Bllokut LDK AAK nisma dhe VV do t’i drejtohet kryesues së Kuvendit Flora Brovina me nënshkrime për mbajtje të seancës. Kështu tha kreu i AAK-së,...

Rama: Agjenda ime nuk ndryshon, do jem në Preshevë për t’u takuar me shqiptarët

Kryeministri Edi Rama është shprehur i zhgënjyer nga vendimi i UEFA-s, por tha se beteja ligjore do te vazhdojë me apelimin ne shkallët e tjera. Sa i takon...

Shpendi fton kombëtaren e Shqipërisë në Prishtinë, i kërkon Ramës të mos e vizitojë Beogradin

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ftuar kombëtaren e Shqipërisë të vizitojë Prishtinën, dhe ka përsëritur kërkesën drejtuar kryeministrit të...

Imami Shefqet Krasniqi lirohet nga paraburgimi

Gjykata Themelore e ka liruar sot Imamin e Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqin nga paraburgimi, duke i caktuar masën e arrestit shtëpiak për 30...