Category: Nga Rajoni

Pas 68 vitesh një kryeministër shqiptar viziton Beogradin!

Kjo vizitë u bë e mundur nga një përmirësim i marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës. Kryeministri, Edi Rama do të shkojë më 22 tetor në Beograd, vizita e...

PVD, “PO” zgjedhje për KKKSH!

Partia për Veprim Demokratik, në mbledhjen e kuvendit të përgjithshëm, ka vendosur të marrë pjesë për zgjedhjet e Këshillit Kombëtar Shqiptar, të parapara...

17 vjetë më parë, studentët nisën lëvizjen!

Bujar Dugolli, ka thënë se çdo vit më 1 tetor kthehet mbrapa me kujtime të cilat kanë të bëjnë me përpjekjet për pavarësinë dhe lirinë e shtetit tonë....

Lladrovci: Besoj që Rama në vizitën e tij në Serbi, të diskutoj edhe për çështjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Ramiz Lladrovci, i ngarkuari me punë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri thotë se diplomatët e huaj në këtë vend vlerësojnë se Kosova kishte zgjedhje...

Papa Françesku bekon mbarë Shqipërinë (Video)

Papa Françesku mbërriti në orën 09:06 minuta në Shqipëri dhe në aeroport u prit nga Kryeministri Edi Rama, anëtarë të Qeverise e drejtues të Kishës Katolike....

Arsim Bajrami merrë 44 vota, Brovina ndërpret seancën!

Pasi që Arsim Bajrami nuk mori votat e mjaftueshme, Flora Brovina e ka ndërprerë seancën deri në një lajmërim tjetër. Nga salla janë larguar të gjithë...

Nënshkruhet marrëveshja për bashkëqeverisje; blloku LDK-AAK-Nisma me VV-ën!

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje, njofton RTK, transmeton LuginaLajm. Këto subjekte kanë...

Deputetja nga Mateçi nderon branitellat që shkatërruan fshatin e saj!!!

Deputetja Kaltrina Azizi ka bë një akt me të cilin ka nënçmuar dëshmorët e UÇK-së të rënë në luftën kundër forcave maqedonase në vitin 2001. Duke u...

Presidenti Nishani në takimin me OSBE-në, kërkoi respektimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës!

Presidenti Bujar Nishani priti sot në orët e pasdites Komisioneren e Lartë të OSBE-së për Pakicat Kombëtare, Astrid Thors. Korrespondenti i agjencise se lajmeve...

Arrestohen Dr Shefqet Krasniqi!

Pos hoxhës Shefqet Krasniqi janë arrestuar edhe disa persona të tjerë. Aksioni është duke vazhduar. Imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi...