Category: Nga Rajoni

Edhe kjo ndodh në Kosovë: Vidhet Thesari i shtetit, 2 milionë euro, nga MI-ja te barten tek një biznes privat

Që nga 9 tetori, 4 herë, Labinot Gruda, zyrtar i Thesarit të Kosovës, dyshohet se ka transferuar mjete në total prej 2.1 milionë eurosh prej Ministrisë së...

Prifti serb: Ka ardhur koha që të kthehemi përsëri në Kosovë

Nuk resht së politizuari dhe polarizuar sítuatën kreu i Kishës Ortodokse: Do të kthemi në Kosovë, është toka e jonë, ajo Ushtri është e përkohshme, do ta...

Hungarezët zbulojnë 23 kilogramë drogë në specat ‘somborka’ të kosovarëve (VIDEO)

Gjatë një inspektimi të një autobusi të Kosovës, në pikën kufitare në Roszken, Policia hungareze ka gjetur më shumë se 23 kilogramë marihuanë të dyshuar...

Filipce: I propozuam Qeverisë masa të reja, nëse nuk përmirësohet gjendja do të rikthejmë orën policore

Ministri i shëndetësisë thotë se spitalet po vazhdohen të mbushen me persona të prekur me koronavirus, ndërsa ka thënë se ende nuk ka të pranuar pacientë në...

Deklarata e Lajçakut, vlerësohet skandaloze dhe e pamatur nga spektri politik kosovar

I gjithë spektri politik e ka kundërshtuar deklaratën e përfaqësuesit të posaçëm të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, lidhur me ndryshimin e Kushtetutës...

Serbia vazhdon ta shkelë CEFTA-n – Kosova paralajmëron masa

Shteti i Serbisë po vazhdon ta shkelë marrëveshjen për Tregti të Lirë me Evropën Qendrore, që njihet me shkurtesën CEFTA, thotë ministri i Tregtisë dhe...

Haxhi Avdyli kërkon arrestimin e Ramush dhe Nasim Haradinajt

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka reaguar për privatizimet e tokave me çmime prej 1 deri në 3 euro, raporton Express. Përmes...

Rrëfimi i ish-ushtarit serb për krimet në Kosovë: Një pjesë e kufomave kanë përfunduar në shkritoren e Smederevës

-FOTO ILUSTRIM- Një ish-pjesëtar i ushtrisë jugosllave ka treguar detaje tronditëse se si janë zhdukur kufomat e shqiptarëve të vrarë në vitin 1998-1999....

Formohet Qeveria e re e Malit të Zi – shqiptari Dritan Abazoviq merr dikasteret e sigurisë, acarohen nacionalistët serbë

Qeveria e re e Malit të Zi, e cila konfigurohet zyrtarisht ditën e diel, ka marrë formën e saj dhe siç bëjnë të ditur mediat e vendit fqinj, gjithçka është...

Treni që i’u mori jetën dy vëllezërve shqiptarë, ka goditur edhe vëllanë e tretë – ai ndodhet i shtrirë në spital (FOTO)

Hasan Arifaj 17 vjeç, dhe Blerian Arifaj, 13 vjeç, humbjen jetën tragjikisht ditën djeshme në Gjermani teksa u goditën nga një tren që kalonte në qytetin ku...