Category: Nga Bota

Trump dëshiron një marrëveshje për Kosovën në finalizimin e fushatës së tij

Administrata Trump padyshim se dëshiron të arrijë një marrëveshje përfundimtare për Kosovën përpara zgjedhjeve presidenciale të Shteteve të Bashkuara të...

Pompeo: Me Vuçiqin diskutuam për dialogun Kosovë-Serbi – normalizimi i marrëdhënieve forcon stabilitetin në rajon

Në Nju Jork ka përfunduar takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe sekretarit të shtetit amerikan, Mike Pompeo. Pas takimit, Pompeo në Twitter ka...

Dialogu Kosovë-Serbi zhvendoset në Shtëpinë e Bardhë?

Më 13 gusht, grupi i Quint-it, Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara publikuan një deklaratë për shtyp duke i bërë thirrje...

Lideri i bandës braziliane maskohet si e motra për të ikur nga burgu (VIDEO)

Një lider i një bande braziliane ka provuar që të ikë nga burgu duke u maskuar siç ka qenë e motra e veshur kur ka hyrë për ta vizitua. Por zyrtarët e burgut...

Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është shqiptar (VIDEO)

Përpara pak ditësh Boris Johnson u zgjodh kryeministër i ri i Britanisë së Madhe, dhe tani, disa raporte në mediet e huaja dalin me pretendimin se shefi...

Kapet rastësisht në Gjermani vrasësi kosovar i dënuar me burgim të përjetshëm në Kosovë

Një shtetas kosovar, 28 vjeçar, është ndaluar të shtunën pasdite nga Policia në Mindelheim, Gjermani, pasi i njëjti po ngiste veturën derisa në të njëjtën...

Mediat serbe: Donald Trump do të organizojë Samit për Kosovën

Përfaqësuesit e Beogradit dhe Prishtinës do të marrë një ftesë për një takim në Shtetet e Bashkuara, menjëherë pas samitit në Paris, pasi Uashingtoni...

Sarajevë: Erdoğan takon homologun nga Shqipëria, Meta

Erdoğan dhe Meta u takuan në margjinat e Samitit të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP) i cili zhvillohet në kryeqytetin e Bosnjë e...

E pa besueshme, menduan se djali ndërroi jetë pasi e nxorrën të pa shenja jete nga uji, por më pas ai doli të jetë gjallë!

Vedat Bektash, një djalë 13 vjeçar dje ishte fundosur në liqenin e Karagolit në Biresun të Turqisë, transmeton InfoKosova. Pasi e nxjerrin për të vde kur nga...

Albin Kurti: Njohja nga Serbia, anëtarësimi në OKB, pastaj shohim a ka nevojë për korrigjim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se projekti për ndarjen e Kosovës ka dështuar. “Ky projekt që ka dështuar ndonëse ideja nuk ka vdekur....