Category: Lugina

Bujanoc: Fillon kapja e qenëve endacak – kërkohet kujdes i shtuar i pronarëve të qenëve shtëpiak (FOTO)

Nëpërmjet një postimi në facebook, Komuna e Bujanocit, njofton të gjithë qytetarët për kujdes të veçantë, ngase Shërbimi për punë të përbashkëta në...

Fillon sinjalizmi dy gjuhësor i rrugëve të qytetit të Bujanocit (FOTO)

Punëtorët e Departamentit për investime dhe zhvillim pranë Administratës komunale dhe ata të NP “Komunalisë”, sot kanë filluar  vendosjen e...

Ambasada më e madhe amerikane në Ballkan, sot përurohet në Prishtinë

Në ditën e veçantë për popullin amerikan, atë të pavarësisë që festohet sot, Ambasada e SHBA-së në Kosovë do të bëhet më shtëpi të re.Ndërtimi i saj...

Beograd: Kryetari Shaip Kamberi zhvillon drekë pune me kongresistin amerikan Eliot Engel – bisedojnë për perspektivën e Luginës së Preshevës, krahas bisedime Kosovë-Serbi

Kryetari i Komunës së Bujanocit, njëherit i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, ka zhvilluar një drekë pune me kongrestin amerikan Eliot Engel. Lajmin...

Shqiprim Arifi i Preshevës: 500 mijë eurot e Qeverisë së Kosovës s’i marrim hiç

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka thënë se Fondi Kombëtar i Solidaritetit, që u përfol në Kuvendin e Kosovës, që t’ia japim Luginës nja...

Edhe një aksident trafiku në rreth/rrotullimin e Bujanocit të ndërtuar gjatë qeverisjes së Nagip Arifit (VIDEO)

Gjatë natës së mbrëmshme, në rreth-rrotullimin në hyrje/dalje të Bujanocit, ka ndodhur edhe një aksident trafiku, në të cilën ka mbetur i lënduar një 60-të...

FR PVD kërkon përgjigje nga kryetari i Preshevës: “Shqiprim, 1 korriku erdhi – ku është kufiri?” (FOTO)

Forumi Rinor i Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, gjatë natës së mbrëmshme ka zhvilluar një aksion rrugor ku kanë vendosur postera në objektin e...

Belgzim Kamberi: Tirana dhe Prishtina nuk kanë strategji për shqiptarët në Luginë (VIDEO)

Belgzim Kamberi nga Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në Preshevë, ka thënë se Serbia me “Krizën humanitare” po provon që të...

Ardita Sinani zbulon mashtrimet e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi (VIDEO)

Partia për Veprim Demokratik në vazhdën e aktiviteteve për siç e quan ajo “demaskimin e mashtrimeve me premtimet parazgjedhore të Shqiprim Arifit”, nëpërmjet...

LAJMI I FUNDIT: Në rreth-rrotullim 800 mijë euro të Bujanocit, aksidenohet vetura e ndihmës së shpejtë (FOTO)

Në hyrje-dalje të Bujanocit, rrespektivisht në rreth-rrotullim e Bujanocit, ka ndodhur një aksident komunikacioni i pazakontë në të cilen është aksidentuar...