Category: Lugina

KNSH, ËSHTË INSTITUCION I VETËM I PASTËR SHQIPTAR I THIRRUR PËR TË MBROJTUR DHE PËRFAQËSUAR INTERESAT E SHQIPTARËVE NË LUGINË TË PRESHEVËS

Mbrëmja e orëve të vona të natës së premtes të 19 tetorit, kurorëzoi pesë lista të subjekteve politike dhe një nga radhët e shoqërisë civile nga Lugina e...

Thaçi u thotë përfaqësuesve të Luginës se mbështet vullnetin e tyre për bashkëngjitje Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti në takim Shoqatën e Gazetarëve dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile të Luginës së Preshevës. Presidenti Thaçi ka...

Për kryetarin e njësisë numër 5 të APN-së në Preshevë, figura e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti-Skenderbeu është kukullë

Këshilltari komunal në Preshevë, nga rradhët e  Alternativës për Ndryshim të Shqiprim Arifit, tallet me figurën tonë kombëtare, Gjergj Kastrioti-Skenderbeu....

Lidhja e mërgimtarëve të Tërnocit (LMT), jep donacion pesë pompa të ujit për Komunën e Bujanocit

  Pesë pompa të ujit të cilat do të shfrytëzohen në sistemin qëndrorë të ujësjellësit të Komunës së Bujanocit, e të cilat janë siguruar si donacion...

Bujanoc: Nënshkruhen 288 kontrata në vlerë prej 20 mln dinarë për subencionimin e bujqëve lokale

Sot në shtëpinë e kulturës në Bujanocit, kryetari Shaip Kamberi ka nënshkruar 288 kontrata në vlerë prej 20 milionë dinarëve me bujqit lokal. Këto kontrata...

Reagon “Saba Bellça”: Kryetari i Preshevës po vazhdon të plasoj të pavërteta për kompaninë tonë, rruga ‘Karposh’ është treguesi më i mirë i punës tonë të përgjegjshme (REAGIMI)

Kompania më prestiogjioze në Luginën e Preshevës dhe më gjerë, “Saba Bellça”, ka reaguar ashpër ndaj shpifjeve dhe sulmeve të vazhdueshme të kryetarit të...

Çertifikohet lista PVD-SHAIP KAMBERI për zgjedhjet e 4 nëntorit, PVD fushatën do t’a nis më 20 tetor (e shtune) në Bujanoc

Kryesia e Partisë për Veprim Demokratik, nëpërmjet një informate të lëshuar për opinion, njofton se lista e saj për zdhedhjet e Këshillit Nacional Shqiptar,...

Ka ndërruar jetë mesuesi Shefik Sadiki nga Bresiqi i Bujanocit, varrimi pas namazit të akshamin në fshatin e tij të lindjes

Pas një sëmundje relativisht të gjatë, në moshën 59 vjeçare, ka ndërruar jetë, mësuesi Shefik Sadiki nga Bresiqi i Bujanocit. I ndjeri për 35 vite punoi si...

Limon Shaqiri emërohet për udhëheqës të PD-së në Preshevë

Partia Demokratike e Nagip Arifit, nëpërmjet një komunikate për opinion, ka njoftuar seLimon Shaqiri, do të udhëheq me degën e PD-së, deri në zgjedhjet e...

Vandalizëm i paparë në Tërnoc: Dashakeqët e Tërnocit prejnë kabllot elektrike në parkun e ri të fshatit (VIDEO&FOTO)

Gjatë orëve të hershme të mëngjesit të sotëm, persona të pandërgjegjëshëm, kanë prerë dhe shkatërruar instalimin e ndriçimit elektrik në parkun e ri i...