Category: Lugina

Kampanja “Lugina do Zgjidhje” dhe kërkesat e sajë janë mbështetur fuqishëm nga të gjitha grupet parlamentare të Kosovës

Nëpërmjet një komunikate, nismëtarët e fushatës “Lugina do zgjidhje”, bëjnë të ditur se gjatë ditës së sotme, kanë realizuar takime me të...

Ugljanin e pranon edhe në Bujanoc : “Kosova është shtet i pavarur dhe sovran” (VIDEO)

Mediat serbe gjatë ditës së djeshme, kanë raportuar se si kryetari i Këshillit Nacional të pakicës boshnjake në Serbi, pranon Kosovën si shtet të pavarur dhe...

Ugljanin në Bujanoc: “Shaip Kamberi n’a ndihmoi për Rezolutën mbi Srebrenicën; Kamberi: T’a intensifikojmë bashkëpunim Luginë-Sanxhank” (VIDEO)

Kryetari i Këshillit Kombëtar boshnjak, Dr.Sulejman Ugljanin, gjatë vizitës së tij në Bujanoc, takoi edhe kryetarin e komunës, Shaip Kamberi. Ugljanin me...

Dr.Sulejman Ugljanin po viziton Luginën, takimin e parë e zhvillon në KKSH (VIDEO)

Një delegacion i Këshillit Kombëtar boshnjak, i udhëhequr nga kryetari Dr.Sulejam Ugljanin po qëndron për vizitë në Luginë të Preshevës. Fillimisht, zyrtarët...

Kontraktohen pesë projekte me vlerë 4.5 milionë dinarë; tre projekte për fshatin Konçul dhe dy në Samolicë

Kryeshefi i administratës komunale të Bujanocit, ka nënshkruar pesë kontrata për realizimin e projekteve me kompaninë “Saba Bellça” nga Presheva. Nga...

Kryetari i KKB, Dr.Sulejman Ugljanin nesër viziton Bujanocin dhe Preshevën, nuk ka parapa takime me Shqiprim Arifin dhe Nagip Arifin (Agjenda)

Kryetari i Këshillit Kombëtar të pakicës boshnjake në Serbi, Dr.Sulejman Ugljanin, gjatë së enjtes (nesër) do t’a vizitoj Bujanocin dhe Preshevën. Ai, me...

Kryetari Ymeri takon drejtuesin e Universiteti të Mjekësisë në Tiranë

Kryetari i Këshilli Kombëtar Shqiptar, Shukri Ymeri dje ka realizuar një takim pune me Rektorin e Universitetit të Mjekësisë, Prof. Dr. Arben Gjata në Tiranë....

Bujanoc: Orë Letrare Me Rastin E 10 Vjetorit Të Akademisë “Stoa”

Në Pallatin e Kulturës, në Bujanoc, të hënën e 16 korrikut, Akademia “Stoa”, organizoi një orë letrare me rastin e 10 vjetorit të themelimit të saj. Në...

KKSH mbëtet aprovimin e Dekleratës Politike të 14 korrikut: “Është momenti duhur që politika shqiptare të shpreh qëndrimet politike në një zë

Këshilli Kombëtar Shqiptar përshëndetë dhe mbështetë aprovimin e Deklaratës Politike dhe të Reagimit Kuvendit Këshilltarëve Shqiptarë të Luginës së...

Në Tiranë organizohet ceremoni përkujtimore për 15 Korrikun, të pranishëm hoxhallarë edhe nga Lugina (VIDEO)

Ambasada e Turqisë në Tiranë, Ministria e Rinisë dhe e Sportit e Republikës së Turqisë dhe Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) kanë organizuar...