Category: Lugina

KDNJ prezenton rezultatin e hulumtimit nga terreni: “Keni të drejtë të dini çdo gjë rreth dialogut”

Këshilli për të Drejtat e Njeriut ka prezentuar të premten në sallën e OSBE-së në Bujanoc rezultatet e anketës që ka zhvilluar në kuadër të projektit...

Kryetari i PVD-së Shaip Kamberi kritikon sjelljen e kryetarit të Preshevës Shqiprim Arifi: “Trillo sa të duash, ka gjasë që me trillimet e tua t’ia kalosh edhe kontit gjerman Munchhausen”

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, nëpërmjet një postimi në profilin privat, kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifin e ka quajtuar “konti preshevar...

FR PVD që nesër do të filloj me grumbullimin e nënshkrimeve përkrahëse për shkarkimin e drejtorit të shtëpisë së shëndetit në Preshevë

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të facebook-ut, Partia për Veprim Demokratik, njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Preshevës, se që nesër (e...

Arrestohet N.D. nga rrethi i Bujanocit, pasi që tentoi t’a godasë nusen e djalit me shufrë druri

Pjestarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, gjatë ditës së djeshme kanë arrestuan N. D. (1952), nga Komuna e Bujanocit, për dyshimin se ka...

Kryqi i Kuq në Bujanoc organizon aksion për dhurimin e gjakut më 29 mars në ambientet e sh.m. “Sveti Sava”

“Kryqi i Kuq Bujanoc, në bashkëpunim me Institutin e Transfuzionit të Gjakut nga Nishi, organizon fushatën e dhurimit vullnetar të gjakut më 29 mars, 2019, në...

Në qytetin e Kadaresë, ortodoksët shqiptar konvertohen në grek (Video)

Qyteti i Gjirokastër po feston ditën e sotme përvjetorin e çirimit të Greqisë, festimet janë organizuar në fshatin Dervician. Dosja.al mëson se prezent në...

“Presheva Jehon” me dinjitet po përfaqëson Preshevën në “FLAKADANIN E KARADAKUT” në nderim të 18 vjetorit të rënies së Komandant Mjekrrës

Nën organizimin e Komunës së Vitisë “FLAKADANI I KARADAKUT”, kushtuar 18 vjetorit të rënies heroike të Nijazi Azemit – Komandamt Mjekrrës, shoqëria...

Shefi i Zyrës së Këshillit të Evopës Tobias Flessenkemper viziton KKSH-në; nga kryetari Ragmi Mustafa njoftohet për problemet thelbësore të shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Shefi i Zyres së Këshillit të Evopës në Beograd, Tobias Flessenkemper, gjatë ditës së sotme po qëndron për vizitën në Bujanoc. Ai, ka vizituar edhe selinë e...

Kryetari Kamberi pret në takim shefin e zyrës së Këshillit të Evropës në Beograd, Tobias Flessenkemer: “Përkrahja ndërkombëtare dhe monitorimi i pozitës së pakicave – i domosdoshëm dhe i patjetërsueshëm”

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, gjatë ditës ka pritur në takim, shefin e zyrës së Këshillit të Evropës në Beograd, Tobias Flessenkemer. “Me...

Ambasadori çek në Beograd Tomas Kuchta pret në takim kryetarin e KKSH-së Ragmi Mustafa

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa gjatë ditës së sotme u mirëprit në Ambasadën Çeke në Beograd, nga ambasadori Tomas Kuchta si dhe e...