Category: Lugina

Shkup: Kryetari KKSH-së Ragmi Mystafa, takon kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferin

Një delegacion i Këshillit Kombëtar Shqiptar me në krye kryetarin Ragmi Mustafa sot u mirëprit nga kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, në Shkup....

Rinor Krasniqi: Pushteti i Preshevës po përdor shifra të falsifikuara për Planin Strategjik

Nëpërmjet një postimi në facebook, këshilltari nga rradhët e Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, Rinor Krasniqi, ka akuzuar pushtetin preshevar për...

SNS braktis punën në seancën e sotme të Kuvendit komunal të Bujanocit (FOTO)

Me arsyetimin se nuk u janë dorëzuar raportet mbi subvencionimin e bizneseve të vogla dhe financimit të programeve sportive për vitin 2018-të, grupi i...

Këshilltari i PVD-së Rinor Krasniqi akuzon Shqiprimin Arifi për mashtrimin e qytetarëve: “Populli i ndëshkon Rrencakt!”

Përmes një postimi në facebook, këshilltari komunal në Preshevë, Rinor Krasniqi, e ka akuzuar kryetarin Shqiprim Arifi, për mashtrimin e preshevarëve “se do...

Murati: Shqiptarët e Luginës duhet t’i bashkohen Kosovës

Sot, Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, mbajti konferencë për media në lidhje me bisedimet Kosovë-Serbi, në të cilën ndër të tjerat deklaroi se...

Serbia komenton letrat e Trumpit për Thaçin e Vuçiqin

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq ka deklaruar me rastin e letrës së presidentit amerikan, Donald Trump...

Kryetari Shaip Kamberi darkon me Ambasadorin e Andrea Orizio: OSBE për shumë kohë ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në realizimin e projekteve të ndryshme

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka njoftuar se gjatë së mërkures, ka zhvilluar një darkë pune në Bujanoc...

Mjekët e Luginës pjesëmarrës në Kongresin botëror të mjekëve myslimanë të mbajtur në Turqi (VIDEO)

Me ftesë të kryetarit të Kongresit botëror të mjekëve myslimanë, Kasem Sezen, përfaqësuesit e shoqatës “Mjekët e Luginës”, të udhëhequr nga kryetari...

Trupi Koordniues kremton 18-të vjetorin e themelimit të saj

Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc, sot u shenua  18-të vjetori i themelimit të Trupit Koordinues për Komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Me këtë rast,...

Kryetari Ragmi Mustafa priti në takim Ambasadorin Andrea Orizio, OSBE do t’a mbështet KNSH

Pas takimit në Beograd kreu i misionit të OSBE-së në Serbi, Ambasadori Andrea Orizio vizitoi sot KëshillinKombëtar Shqiptar (KKSH) në Bujanoc, ku takoi...