Category: Lugina

PVD: Ky akt padyshim dëshmon logjikën diskriminuese të organeve shtetërore por edhe neglizhencën dhe papërgjegjësinë e patolerueshme të pushtetit lokal

Jeni dëshmitarë se gjatë ditës së djeshme inspektorët shtetëror me asistencë edhe të pjesëtarëve të policisë kanë mbyllur objektin e Shtëpisë së...

Në moshën 46 vjeçare, ka ndërruar jetë ish ushtari i UÇPMB-së, Argëtim Salihu-‘Bebi’ nga Tërnoci

Pas një sulmi kardiak, në moshën 46 vjeçare, sot ka ndërruar jetë, ish ushtari i UÇPMB-së, Argëtim Salihu, i njohur si ‘Bebi’. ‘Bebi’, rradhëve të...

E paparë deri më tani: Inspektorët dhe policia mbyllin Shtëpinë e Kulturës, Rtv Preshevën dhe Bibliotekën në Preshevë (Video)

Para pak çasteve inspektoriati kundër zjarrit me asistencë të policisë ka mbyllur tre institucione të komunës së Preshevës themelues i së cilave është...

Kryeredaktori i gazetës “Zëri” Lavdim Hamidi fiton Çmimin e Unionit të Gazetarëve Shqiptarë

Kryeredaktori i gazetës “Zëri”, Lavdim Hamidi, është shpërblyer sot në Tiranë me Çmimin e përvitshëm “Vangjush Gambeta”, i cili ndahet nga Unioni i...

Organizata “Be Active 16” perfundon muralin “Lets build together” (FOTO)

Organizata joqeveritare “Be Active 16” nga Presheva,sot perfundoj realizimin e muralit “let’s build together” (te ndertojm se bashku)....

BL Tërnoc: Persona të pandërgjegjshëm për së dyti herë kanë shkatërruar parkun e fshatit (FOTO)

Nëpërmjet një reagimi, Bashkësia Lokale e Tërnocit, shpreh shqetësimin e thellë ndaj veprimeve të fundit në parkun e fshatit Tërnoc, ku persona të...

Profesori serb i historisë: “Shaip Kamberi person i rrezikshëm, po bënë thirrje për rrënimin e rendit kushtetues të Serbisë”

Siç e transmeton “Bujanovacke”, dekleratën fundit të profesorit të Historisë pranë Universitetit të Nishit Prof.Dr.Dejan Antiq, se: ‘Kryetari i Bujanocit,...

Nuk ndalet Shqiprim Arifi, ka një porosi pë presidentin Hashim Thaçi: “Jemi shumë m’a lojtarë se ju”

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka folur rreth idesë së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi se do të ketë korrigjim të kufijve në mes...

Nis marshi protestues për bashkimin e Preshevës, Bujanovcit dhe Medvegjës me Kosovën (FOTO)

Shoqata Çamëria sot në Prishtinë ka organizuar “Marsh për Bashkim” të Preshevës, Medvegjës e Bujanovcit me Republikën e Kosovës. Shumë qytetarë janë...

Baton Haxhiu: Do të ketë korrigjim kufijsh me Serbinë!

Drejtori i Klan Kosovës, Baton Haxhiu, është i ftuari i radhës në emisionin “Blic Interview” me Astrit Gashin. Duke e komentuar idenë e shkëmbimit të...